کد خبر: 920079 A

جمعی از کارگران پتروشیمی رجال در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلاتی که بر سر راه اجرای قانون بدی آب و هوا و متناسب‌سازی دستمزدها با شرایط جغرافیایی محیط کار وجود دارد، دست از کار کشیدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود 40 نفر از کارگران پتروشیمی رجال در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلاتی که بر سر راه اجرای قانون بدی آب و هوا و متناسب‌سازی دستمزدها با شرایط جغرافیایی محیط کار وجود دارد، دست از کار کشیدند. 

پتروشیمی رجال 400 کارگر قرارداد مستقیم دارد که از سال‌های پیش پیگیر متناسب‌سازی دستمزدهای خود هستند. سال 98 هم در این مورد اعتراضاتی برگزار شد اما تا این لحظه پیگیری‌های کارگران از طریق فرمانداری ماهشهر و دیگر مسئولان سازمان منقطه ویژه اقتصادی پتروشیمی به جایی نرسیده است. 

یک منابع آگاه در شرکت اعتراض کارگران در مورد بدی آب و هوا را بی‌ارتباط به قانون کار دانست و گفت: «حق بدی آب و هوا مربوط به ماده 68 قانون استخدام کشوری است.» 

وی افزود: «این در حالی است که آقای بیرانوند فرماندار منطقه اعلام کرده است که موضوع را از طریق برگزاری کمیسیون کارگری پیگیری می‌کند.» 

این منبع آگاه در پتروشیمی رجال با بیان اینکه اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در حال پیگیری است و اینگونه نیست که بتوان در عرض چند ماه آن را اجرا کرد، گفت: «در سنوات گذشته شرکت برای اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل مشاور گرفت تا از طریق مشاور این کار گسترده را انجام دهد. هماهنگی‌های لازم هم با اداره کار صورت گرفته است و پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.»

انتهای پیام/
کارگران پتروشیمی رجال اعتراض کارگران پتروشیمی رجال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر