کد خبر: 919918 A

برخی منابع خبری در مجتمع هفت تپه از پایان کار حدود ۷۰ نفر از کارگران فنی بخش صنعت در این مجتمع خبر دادند.

منابع کارگری به خبرنگار ایلنا گفتند: از ابتدای هفته گذشته نزدیک به ۷۰ کارگر فنی شاغل در واحد تعمیرات کارخانه «نیشکر هفت تپه» اجازه ورود به این مجتمع را پیدا نکرده و به دلیل فصلی بودن کار خود، بیکار شدند.

 از قرار معلوم این کارگران که از صبح روز شنبه (چهارم خرداد ماه) از حضور در محل کار خود منع شده‌اند به عنوان  کارگر فنی، جوشکار و تعمیرکار بین ۲ تا  ۳سال سابقه کار دارند.

کارگران اعتقاد دارند که واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه هنوز به کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه همزمان با اتمام فصل بهربرداری نیازمند است اما کارفرما معتقد است ماهیت کار این کارگران فصلی است و آنها باید با پایان یافتن فصل بهره‌برداری نیشکر  مانند دیگر کارگران فصلی محل کار خود را تا فصل کاری بعد ترک کنند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: یکی از عوامل کاهش بهره‌برداری سال زراعی جاری (که ۲۰ هزار تن شکر زرد تولید شد) در نتیجه بی‌توجهی کارفرما و سایر مسئولان مجتمع هفت تپه به تامین نیروی انسانی کافی بود.

از قرار معلوم با پایان فصل برداشت نیشکر، جدا از این ۷۰ کارگر، طی یک ماه گذشته قرارداد کار حدود ۲ هزار کارگر فصلی تا فصل بهره‌برداری جدید خاتمه یافت.

photo_2020-05-29_23-49-35

انتهای پیام/
کارگران هفت تپه کارگر جوشکار کارگر فصلی تعمیرکار نی بر تعدیل 70 کارگر بخش صنعت هفت تپه تعمیرات هفت تپه فصل بهربرداری بیکاری نی برها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر