کد خبر: 919614 A

مصطفی سالاری:

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان منابع دریافتی حق بیمه را پس از وصول باید کمتر طی مدتی از یک ماه هزینه کند، گفت: در برخی مواقع که با کمبود منابع روبه‌رو می‌شویم تسهیلات را از بانک رفاه دریافت و تا پایان ماه این تسهیلات را بر می‌گردانیم.

 به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه ستاد تسهیلگری استان اصفهان با بیان اینکه ۵۳ درصد از جمعیت کشور و ۶۵ درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: کف هزینه‌های ماهانه سازمان ۹۶۰۰ میلیارد تومان است که ۶۷۰۰ میلیارد تومان مستمری، ۲۳۰۰ میلیارد تومان برای درمان و مابقی نیز صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال ۹۹ هزینه‌ها به ۱۲ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد، ادامه داد: از این رو باید در زمینه وصول مطالبات برنامه جدی اما منصفانه‌ای داشته باشیم.

او با بیان دغدغه برای درآمد زایی و وصول منصفانه مطالبات را داریم، اضافه کرد: برخی بخشودگی جرایم را مطرح می‌کنند که ما استقبال می‌کنیم و باید در این زمینه قانون اصلاح شود.

بخشنامه بازرسی دفاتر حقوقی ابلاغ می‌شود

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه بخشنامه بازرسی از دفاتر قانونی در دستور کار است، ادامه داد: این بخشنامه با مشارکت جدی همه بخش‌ها به مدت هشت ماه تدوین شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

مهرداد قریب با بیان اینکه در سال ۹۷ برای کل اعضای هیئت بدوی دوره آموزشی برگزار شده است، اضافه کرد: ما براین اعتقاد هستیم که اموال تامین اجتماعی حق الناس است و از سوی دیگر باید شرایط کارفرماها را نیز درک کنیم.

او با بیان اینکه بخشنامه بازرسی از دفاتر قانونی در دستور کار است، ادامه داد: این بخشنامه با مشارکت جدی همه بخش ها به مدت هشت ماه تدوین شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

تامین اجتماعی حق بیمه مصطفی سالاری هزینه تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر