کد خبر: 919057 A

رئیس اتحادیه صیادی خوزستان مطرح کرد؛

رئیس اتحادیه صیادی خوزستان عنوان کرد: یک شناور صیادی را باید یک واحد اقتصادی به حساب آورد و در تخصیص وام و اعتبار، باید بر این اساس برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا دهقانی با تاکید بر اینکه جامعه صیادی به ویژه در خوزستان شدیدا از شیوع کرونا متاثر شده‌اند، گفت: خلف وعده مسئولان برای ایجاد سازو‌کار های لازم به منظور بسته‌بندی و عرضه محصولات صیادی، مشکلات را دو چندان کرد. این اتفاق باعث شد در اوج فصل صید، صیادان مشتری برای محصولات خود نداشته و در مواردی مجبور شوند محصولات‌شان را به صورت غیر قانونی و با قیمت پایین بفروشند.

او با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که درباره تعلق وام دو میلیونی به صیادان وجود دارد، عنوان کرد: یک شناور صیادی را باید یک واحد اقتصادی به حساب آورد. هزینه‌های یک تلاش ۱۰ روزه برای صید بسیار بیشتر از دو میلیون تومان می‌شود و این رقم حتی هزینه آذوقه سفر را هم تامین نمی‌کند.

رئیس اتحادیه صیادی خوزستان ادامه داد: برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا باید نشست‌های تخصصی برگزار و جوانب امر سنجیده شود. فعلا مسلم آن است که به دلیل کاهش مشتری و کاهش قیمت، صیادان زیادی متاثر شده و وعده‌های داده شده هم هیچ کدام عملی نشده‌اند. انتظار ما این است که هر چه زودتر تمهیداتی برای جبران خسارت صیادان سواحل جنوبی اندیشیده شود.

کرونا صیادی صیادان معیشت صیادان وام کرونا وام کرونایی آسیب کرونا به بازار کار وام دو میلیونی آسیب کرونا به معیشت صیادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر