کد خبر: 915633 A

اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام از تعامل با کارگران برای پاسخ به مطالبات و ادامه کار آنها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بعد از تجمع صنفی کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی، جلسه ویژه‌ای در فرمانداری بندر ماهشهر برگزار شد.

از قرار معلوم، خروجی این جلسه، بازگشت به کار کارگران و پرداخت معوقات مزدی آنها بوده است؛ قرار شده کارگران به سر کار بازگردند و راهکارهایی برای پرداخت مطالبات آنها اتخاذ شود.

در عین حال، اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان منطقه ویژه اقتصادی بندرامام درخصوص اعتراض کارگران شرکت همت‌کاران بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است:

«به دنبال تجمع صنفی شماری  از کارگران  شرکت همت‌کاران  در مقابل  ساختمان فرمانداری  ماهشهر به منظور رسیدگی به مطالبات‌شان، جلسه فوق العاده‌ای در محل فرمانداری با حضور نمایندگان اداره کل بنادر و دریانوردی، اداره کار بندر امام خمینی و کارگران برگزار و مسائل مربوط به وضعیت کارگران معترض بررسی و مصوباتی اتخاذ شد.

با توجه به اختلاف برداشت از قوانین مناطق ویژه و عدم تمایل برخی از کارگران به انعقاد قرار دادکار، مقرر شد با توجه به عدم وجودقرارداد کار جدید در سال ۹۹، پیمانکار مربوطه حقوق فروردین و اردیبهشت ماه کارگران مذکور را براساس آخرین قرارداد پرداخت و تا هنگام بررسی کامل مطالبات آنان ازطریق مراجع قانونی و ذیصلاح، به کار خود در کارگاه خویش ادامه دهند.»

در روز بیست و هشتم اردیبهشت، جمعی از این کارگران در اعتراض به پایین بودن مزد و مزایای مزدی خود و قراردادهای شرکتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی بندر امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر