کد خبر: 914589 A

علی دهقان‌ کیا:

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از انتظار برای لغو مصوبه مزدی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرغم گذشت حدود دو ماه از سال جدید، هنوز میزان افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص نشده است؛ این درحالیست که چهارشنبه گذشته قرار بود جلسه شورایعالی کار برای بررسی مجدد حداقل دستمزد کارگران برگزار شود که به دلیل عدم امکان حضور وزرای اقتصادی، این جلسه توسط وزارت کار لغو شد.

علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران) در این رابطه می‌گوید: ورود قوه قضاییه و سازمان بازرسی کشور به مصوبه مزدی ۹۹، نکته مثبتی است و علی‌القاعده این مصوبه که حداقل دستمزد کارگران را فقط ۲۱ درصد زیاد کرده، بایستی ملغی شود.

وی با تاکید بر اینکه لغو مصوبه مزدی به نفع بازنشستگان تامین اجتماعی است، اضافه می‌کند: از آنجا که معمولاً افزایش مستمری کارگران بازنشسته، براساس میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران شاغل زیاد می‌شود، اگر در میزان افزایش حداقل دستمزد ۹۹ تجدیدنظر شود، برای بازنشستگان نیز مفید است و لذا ما منتظر برگزاری جلسه شورایعالی کار هستیم و امیدواریم وزارت کار هرچه سریعتر این جلسه را برگزار کند.

اشاره دهقان کیا به ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی است که تاکید دارد حداقل مستمری بازنشستگان باید به گونه‌ای تعیین شود که از حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار کمتر نباشد.

دهقان کیا با تاکید بر اینکه بایستی هرچه زودتر تکلیف مستمری بازنشستگان مشخص شود، می‌گوید: گویا پیشنهاداتی نیز توسط سازمان تامین اجتماعی به دولت داده شده اما اگر افزایش ۲۱ درصدی دستمزد هرچه زودتر ملغی شود، امکان افزایش عادلانه‌تر و بیشتر مستمری بازنشستگان نیز فراهم خواهد شد.

وی تاکید می‌کند: بایستی هرچه زودتر مستمری بازنشستگان باتوجه به افزایش هزینه‌های زندگی زیاد شود تا مستمری‌بگیران بتوانند حداکثر در ماه آینده، مابه التفاوت دو ماه ابتدای سال را دریافت کنند. 

علی دهقان کیا افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 لغو مصوبه مزدی 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر