کد خبر: 911954 A

در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان، مشکلات تعدادی از واحد‌های تولیدی این استان بررسی و تصمیمات لازم جهت رفع آنها اخذ شد.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت صمت، «حسین طلوعیان» در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: از محل اعتبارات سال ۹۸ تا کنون بیش از بیست و دو هزار و پانصد و پنجاه و دو میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به سیصد و هفتاد و یک واحد و طرح از محل طرح رونق تولید در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوب و به بانکها ابلاغ شده است.

وی افزود: از این میزان، تعداد ‌یکصد و نوزده واحد موفق به اخذ چهار هزار و هفتصد و سی میلیارد ریال تسهیلات شدهاند، که در حوزه پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه هشتم را در سطح کشور در اختیار داریم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، افزود: در تسهیلات تبصره ۱۸ نیز که از جمله مهمترین ابزار ایجاد و حفظ اشتغال در استان‌ها است، تاکنون درخواست هفتاد و پنج واحد در کارگروه تصویب و جهت اخذ شش هزار و یکصد و نوزده میلیارد ریال تسهیلات به بانکهای استان معرفی شدهاند که در این زمینه با پرداخت حدود یکهزار و سیصد و نود میلیارد ریال به شانزده واحد رتبه چهارده کشور را در اختیار داریم.

وی با اشاره به کسب رتبه سوم گلستان در زمینه پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی مراکز تولیدی در کل کشور بیان کرد: از محل تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز که تا کنون دویست و پنج واحد جهت اخذ هفت هزار و چهل و هشت میلیارد ریال تسهیلات به بانکها معرفی شدهاند، چهل و دو واحد تولیدی استان میزان یکهزار و دویست و بیست و یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت نموده اند.

گفتنی است در این جلسه مشکلات تعدادی از واحد‌های تولیدی استان بررسی و تصمیمات لازم جهت رفع آنها اخذ گردید .

وزارت صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر