کد خبر: 911005 A

تفاهم ‌نامه همکاری میان معاونت امور تعاون و قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح امضا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد کبیری (معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) با اعلام این خبر افزود: این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری در حوزه توانمندسازی و اشتغال جوانان و همچنین به منظور توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امضا شد.

او خاطر نشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی، حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد، توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمند‌سازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایه های خرد در قالب تعاونی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

کبیری در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه با بیان اینکه یکی از رویکردهای ما تشویق و حمایت جوانان برای ورود به بخش تعاون با رویکردهای نوآورانه و نوبنیان است، گفت: ما از هر فرصتی برای ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری و کارگروهی استقبال می‌کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در بخش تعاون به دنبال آموزش و توانمندسازی مردم هستیم تا قادر باشند با تجمیع سرمایه‌های خرد خود و تسهلات دولتی در مدل تعاونی به یک خود اشتغالی پایدار دست پیدا کنند.

کبیری ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این نیز با مجموعه نیروهای مسلح در طرحی به نام «سرباز- تعاون» همکاری داشته است که بر اساس آن فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با شرح وظایف و ماموریت‌های محوله وزارت تعاون می‌توانند با مراجعه به سامانه تعاون یار به آدرس https://taavonyar.mcls.gov.ir/  ثبت نام کنند.

سید مهدی فرحی (فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح) نیزاظهار کرد: تلاش می‌کنیم جوانان در حین سربازی علاوه بر آموزش‌های نظامی و آشنایی با مسائل دفاعی ،مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار را بیاموزند.

نیروهای مسلح تفاهمنامه وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی مهارت آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر