کد خبر: 909794 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان اعلام کرد:

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان این‌که 96 نفر در سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست داده‌اند که یک نفر از آن‌ها زن و بقیه مرد بوده است، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال97 حدود 32 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی، علی صفائی‌فرد اظهار کرد: 47 درصد از این افراد به علت سقوط از بلندی، 32درصد بر اثر برخورد جسم سخت، 9 درصد بر اثر برق گرفتگی، شش درصد بر اثر سوختگی و مابقی نیز بر اثر خفگی و غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند.

وی گفت: طی این مدت، یک‌هزا رو 325 نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 35 نفر زن و بقیه مرد بودند.

وی با اشاره به آماره اسفند ماه سال 98، افزود: در اسفند ماه سال گذشته دو نفر به علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال 97، هفت نفر کاهش داشته است.

صفایی‌فرد گفت: طی اسفند سال گذشته، 74 نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که سه نفر از آنها زن بودند؛ این آمار نسبت به مدت مشابه در سال97 کاهش 19 درصدی دارد.

تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال 97 برابر با 73 نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده در سال 97 برابر با یک‌هزار و 306 نفر بود.

حوادث کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر