کد خبر: 903130 A

در نامه دریابیگی به شریعتمداری عنوان شد:

عضو هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی با ارسال نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان شد.

به گزارش ایلنا، «نصرالله دریابیگی» دبیر خانه کارگر استان مازندران و عضو هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی در نامه خود به «محمد شریعتمداری» به شیوع کرونا در کشور و تعطیلی کارگاه‌های تولیدی اشاره کرد و خواستار رسیدگی دولت به وضعیت این کارگاه‌ها شد. 

وی تاکید کرد که تعطیلی کارگاه‌ها و معرفی کارگران به بیمه بیکاری موجب فاصله افتادن در سوابق بیمه‌ای آنها می‌شود؛ به ویژه آن دسته که در آستانه بازنشستگی هستند. 

دریابیگی از این امر به عنوان یک ظلم به کارگران یاد می‌کند و تاکید دارد که نه تنها هیچکس از این بابت عذرخواهی نکرده که چهره حق به جانب هم به خود گرفته است.  

وی در بخش دیگری از این نامه با اشاره به بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، نوشت که عده‌ای بدون پرداختن به این موضوع برای دفاع از این صندوق داد و قال بی‌مورد و دروغین راه انداخته‌اند. 

عضو هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی خطاب به وزیر کار، نوشت: این جفاست که در دوره تصدی جنابعالی هیچ تغییری در سیاست سازمان تامین اجتماعی در ایجاد یک ساختار عدالت محور و اصلاح امور مستمری بازنشستگان ایجاد نشده است. 

دریابیگی در بخش پایانی نامه خواستار اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان شد. 

نامه 1

نامه 2

محمد شریعتمداری‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نصرالله دریابیگی مستمری 99 بازنشستگان تامین اجتماعی کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر