کد خبر: 902902 A

علیرضا محجوب:

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه زمین مادر انسان‌هاست، عنوان کرد: مطالبه کارگران و تشکل‌های کارگری مراقبت از زمین و جلوگیری از نابودی آن است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا محجوب در مراسم "روز زمین پاک" که به صورت مجازی از طرف خانه کارگر برگزار شد، با اشاره به تاریخ زمین گفت: سیاره زمین قدمتی ۴.۵ میلیارد ساله دارد، هرچند این زمین از چند میلیون سال پیش قابل سکونت شده و تاریخ سکونت بشر در آن به چند هزار سال پیش می‌رسد.

او ادامه داد: میلیارد‌ها سال طول کشیده تا زمین به نقطه‌ای که اکنون هست رسیده است. زمین از اول به این صورت نبوده و تا آخر نیز به این صورت نخواهد ماند. در این بین آنچه اهمیت دارد، مراقبت از زمین به عنوان مادر حیات و انسان است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد زمین، گفت: زمین تنها سیاره‌ای است که آب و آسمان آبی دارد. تا جایی که یافته‌های علمی نشان می‌دهد هیچ سیاره‌ای ویژگی‌های زمین را ندارد و همین باعث وجود حیات در این سیاره شده و لزوم مراقبت از آن را نشان می‌دهد.

او با بیان اینکه پاک نگه داشتن زمین از آلودگی اهمیت زیادی دارد، عنوان کرد: در آموزه‌های دینی و فرهنگی ما بر این مهم تاکید شده است. زرتشت در آموزه‌های خود به لزوم پاک نگهداشتن زمین و آب‌ها تاکید کرده است. بر این اساس در فرهنگ ما مراقبت از زمین نهادینه شده و توصیه شده است مواظب کره خاکی باشیم.

او با تاکید بر داشتن نگاه پاک به زمین، گفت: با تغییراتی که در سده‌های اخیر به وجود آمده و خطراتی که زمین را تهدید می‌کند، مراقبت از زمین به مطالبه دانشمندان تبدیل شده است. کارگران و تشکل‌های کارگری نیز چنین مطالبه‌ای را دارند. زمین باید پاک بماند تا بتوان در آن کشت کرد و از مواهب آن بهره‌مند شد. اگر بدانیم که به وجود آمدن هر متر از زمین چقدر طول کشیده و چه تحولاتی رخ داده است، بیش از پیش متوجه اهمیت آن می‌شویم و بر مراقبت از آن می‌افزاییم.

زمین خانه کارگر علیرضا محجوب زمین پاک مراقبت از زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر