کد خبر: 894098 A

رئیس کانون صنفی آموزشگاه‌های آزار فنی و حرفه‌ای تاکید کرد:

رئیس کانون صنفی آموزشگاه‌های آزار فنی و حرفه‌ای با ارسال نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به تاثیرات کرونا برای آموزشگا‌ه آزاد فنی و حرفه‌ای هشدار داد.

به گزارش ایلنا، در نامه رئیس کانون صنفی آموزشگاه‌های آزار فنی و حرفه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به تاثیرات کرونا برای آموزشگا‌ه آزاد فنی و حرفه‌ای آمده است:

آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای که نقش بیبدیلی و بینظیر در توسعه آموزشهای مهارتی و‌ در نتیجه تربیت نیروی ماهر در کشور دارند و بیش از ۸۰٪ آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را انجام می‌دهند. در شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا در کشور که امکان تشکیل کلاس و برگزاری آزمون وجود ندارد و احتمالا مدتی طولانی نیز همین شرایط ادامه خواهد یافت؛ چنانچه در جهت حمایت از این قشر پرتلاش و که سهم بسزایی در اشتغال‌زایی جوانان برعهده دارند برداشته نشود، فقط در تهران ۳۵۰۰ آموزشگاه و در کشور ۱۱۵۰۰ آموزشگاه ضعیف، تعطیل و ورشکسته خواهند شد که با اضافه نمودن مربیان این آموزشگاه‌ها و کارکنان اداری آنها و خانواده‌های ایشان بیش از نیم میلیون نفر قشر زحمتکش جامعه صدمه جدی خواهد دید.

لازم به یادآوری است در همین وضعیت تعطیلی و شیوع بیماری کرونا اکثر آموزشگاه‌های طراحی دوخت به صورت داوطلبانه بصورت شبانه‌روزی با نیت کمک به هموطنان خود اقدام به دوخت ماسک و گان محافظ نموده‌اند.

بنابراین از دولت محترم تقاضا داریم با اعطا وام به صورت بلاعوض و همچنین اعطای وام کم‌بهره با دوره تنفس و پرداخت مدت دار از آموزشگاه‌ها و خانواده‌های ایشان حمایت جدی به عمل آورند.

رئیس کانون صنفی آموزشگاه‌های آزار فنی و حرفه‌ای استان تهران-رحیم عابدی

کرونا تاثیر کرونا بر اقتصاد ایران تاثیر کرونا بر تعطیلی آموزشگاه های فنی و حرفه ای تعطیلی و ورشکستگی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر