کد خبر: 892323 A

یک فعال کارگری به پست اینستاگرامی رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر برگزاری جلسه با نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشگری برای تعیین نحوه توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان بین بازنشستگان کشوری و لشگری واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،  یکی از فعالان کارگری در واکنش به انتشار پست اینستاگرامی نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه مبنی بر برگزاری جلسه با نمایندگان بازنشستگان کشوری و لشگری برای تعیین نحوه توزیع ۱۰هزارمیلیاردتومان بین بازنشستگان کشوری و لشگری در دفتر ایشان، ضمن گلایه از عدم درنظر گرفتن بازنشستگان کارگری اعلام داشت که چرا آقای نوبخت شرایط ما را درک نمی‌کنند؟ این ۱۰۰۰۰میلیارد تومان از کجا آمده است؟ از مالیات یا نفت و بودجه عمومی که متعلق به همه مردم و ازجمله کارگران است و چرا در این شرایط که کرونا به جان مردم افتاده است، آقای نوبخت علاوه بر افزایش سالانه مستمری کارکنان کشوری و لشکری که در قانون بودجه ۱۳۹۹ لحاظ شده است یک مبلغ ۱۰۰۰۰میلیارد تومانی به صورت علیحده اختصاص می‌دهد ولی ما مستمری‌بگیران تامین اجتماعی به خاطر عدم تادیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی نگران این باشیم که آیا همان حقوق سال۱۳۹۸را در فروردین می‌گیریم، یا نه؟!

نوبخت در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: «همانطور که گفته بودم امروز عصر با نمایندگان تشکل‌های بازنشستگان و مدیران چند صندوق بازنشستگی در سازمان برنامه و بودجه نشستی خواهیم داشت تا از نظرات آنها درباره مناسب‌ترین روش توزیع ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاصی برای متناسب سازی حقوق_بازنشستگان استفاده شود. پس از این جلسه حدود ساعت ۶٫۵ عصر در لایو اینستاگرام نتایج را به اطلاع بازنشستگان عزیز می‌رسانم.»

13990111090506156200187410

 

کرونا نوبخت بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر