کد خبر: 891485 A

کارکنان شرکتی بیمارستان امام رضا(ع) در آمل از اینکه در چند سال گذشته در استخدام شرکت‌های پیمانکاری هستند، گله دارند و خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

 کارکنان شرکتی بیمارستان امام رضای آمل در استان مازندران در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: به اینکه در چند‌ سال گذشته به صورت پیمانی در استخدام چند شرکت پیمانکاری مشغول کار هستیم، معترضیم و خواستار آن هستیم که وضعیت استخدامی‌مان به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

این کارکنان که در چند سال گذشته به دنبال تبدیل وضعیت استخدامی خود بوده‌اند، اظهار داشتند: حدود۶۰ نفر هستیم که از سال ۹۳ پیگیر وضعیت استخدامی خود از مسئولان هستیم.

به گفته آنها، در تمامی شهرهای استان مازندران، چندین بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد و بر همین اساس می‌توان استدلال کرد که دست‌کم ۲۵۰ نفر از کارکنان شاغل در بیمارستان‌های استان را کارکنان شرکتی تشکیل می‌دهند که در انتظار تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند.

یکی از این کارکنان پیمانی در تشریح وضعیت شغلی خود گفت: دستمزد  پرسنل پیمانکاری بسیار پایین‌تر از قراردادی‌ها و رسمی‌هاست. یک پرسنل  پیمانکار هرچند سمت بالایی داشته باشد مثلا با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار تنها نیمی از حقوقی را دریافت می‌کند که قراردادی‌ها و رسمی‌ها می‌گیرند.

او گفت: پرسنل پیمانکاری همچنین از بسیاری از مزایای قانونی و رفاهی محروم هستند. یکی دیگر از مشکلات آنها نداشتن ثبات شغلی است زیرا هر لحظه کارفرما اراده کند امکان بیکاری برای آنها وجود دارد.

تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان بیمارستان امام رضای آمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر