کد خبر: 891431 A

در نامه علیرضا محجوب به وزیر کار مطرح شد؛

علیرضا محجوب طی نامه‌ای خواستار نظارت دقیق بازرسان کار در پی شیوع کرونا در کارگاه‌ها شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دبیرکل خانه کارگر طی نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت بازرسی‌های ادارات کار و اجرای آیین نامه‌های حفاظت فنی کارگاه‌ها با نظارت‌های سفت و سخت برای جلوگیری از شیوع کرونا در محیط‌های کار تاکید کرد. 

در ابتدای این نامه آمده است: ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید شمسی و با آرزوی موفقیت برای جنابعالی و اعضای محترم شورای عالی کار در تعیین دستمزد متناسب و پاسخگو به شرایط حاضر لازم است در آستانه شروع به کار واحدهای تولیدی با عنایت به شیوع بیماری مهلک ناشی از ویروس کرونا از جنابعالی به عنوان عالی‌ترین مقام وزارت ذیربط درخواست نمایم توجه به مواد ۹۱ الی ۹۵ قانون کار سرلوحه اقدامات بازرسین محترم کار ، کارفرمایان گرامی و کارگران شریف قرار گیرد.همچنین وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی را مکلف به اجرای مفاد قانون کار و آیین نامه های حفاظتی کار خصوصاً آیین نامه حفاظت و بهداشت عمومی در کارگاه‌ها و دیگر آیین نامه‌های مرتبط نمایید.

در ادامه می‌خوانیم: جنابعالی با توجه به اشرافی که بر صنعت و محیط‌های کارگری دارید نیک واقفید که بدون نظارت مستمر و سختگیری، خطر توسعه این بیماری مهلک در محیط‌های کار بزرگترین تهدید برای منابع انسانی کشور یعنی کارگران عزیز و شریف تلقی می‌گردد.

 در بخش دیگری از نامه محجوب به وزیر کار آمده است: امیدوارم تاکیدات جنابعالی سبب جلوگیری از شیوع این بیماری در محیط‌های کار گردد. توجه و دقت به بهداشت عمومی و آیین‌نامه‌های مرتبط نه فقط در این شرایط ضروری است بلکه عاملی برای جلوگیری از سایر بیماری‌های حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای است. اینک باتوجه به وضعیت حساس و خطیر فعلی از جانب خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی از جامعه پرتلاش کارگری ضمن آرزوی موفقیت برای کادر درمان خدمتگزارِ سازمان تامین اجتماعی که مسولیت بیش از ۴۳ میلیون نفر را در این حوزه برعهده دارند آمادگی همه نوع کمک و مساعدت را اعلام نمایم.

در ادامه آمده است: یقیناً بدون همدلی و همراهی و همت مضاعف نمی‌توان در این سال که رهبری معظم انقلاب وظیفه خطیر "جهش تولید" را برای جامعه تولیدکنندگان کشور که اساس آن را کارگران تشکیل می‌دهند ترسیم و محوّل نموده‌اند، فضای کسب و کار را در مسیر مناسب به پیش برد و به نتیجه مطلوب رهنمون کرد.

در پایان لازم می‌دانم مجدداً یادآوری نمایم_ هرچند جنابعالی مستحضرید و بارها نیز ابراز کرده‌اید_ که کارگران در همه صحنه‌ها از خود فداکاری و گذشت و ایثار را شکوهمندانه به منصه ظهور رسانده‌اند؛ لذا می‌بایست قدر تک تک آنها را بدانیم و با صیانت و حفاظت از سلامت ایشان سپاسگزار همیشگی آنها باشیم.

563563656

علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر