کد خبر: 889195 A

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به تعاونگران، ضمن تبریک سال نو تاکید کرد: از همه کنشگران و راهبران تاثیرگذار بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، انتظار دارم در سال جدید در راستای تحقق شعار سال، با همتی مضاعف برای افزایش بیش از پیش تاثیرگذاری نظام کسب و کارهای تعاونی در تولید کالاها و خدمات مطلوب و باکیفیت بکوشند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متن  پیام «محمدجعفر کبیری» به شرح زیر است: 

تعاونگران ارجمند و گرانمایه؛

درود بر شما

الگوی بین المللی تعاون و نظام کسب و کارهای تعاونی یکی از دستآوردهای عدالتخواهانه انسان متمدن معاصر برای پاسخگویی به نیازهای مشترک و غلبه بر موانع  و مشکلات اجتماعی و اقتصادی از طریق تجمیع سرمایه‌های خرد و ساماندهی و سازماندهی سرمایه های انسانی است و بر همین اساس در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌های تعاونی به عنوان الگویی کارآ و اثربخش در راستای مدیریت بهینه کارآفرینی و اشتغال جوانان جویای کار قلمداد شده است.

خوشبختانه نقش و جایگاه کسب و کارهای تعاونی در ایران و جهان در شرایط سخت و پیچیده بر همگان آشکار شده است. تعاونیها در سازماندهی و هدایت بهینه منابع در راستای پاسخگویی به چالش‌های اجتماعی و اقتصادی همواره پیشتاز و پیشگام بوده‌اند، در حوادث طبیعی سال ۱۳۹۸ ، سیل ویرانگر روزهای آغازین سال و زلزله کرمانشاه و سیل و زلزله‌هایی که در ماه‌های اخیر در سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق ایران اسلامی روی داد، عملکرد خودجوش و فعالانه تعاونی‌ها و تعاونگران حقیقتا ستایش‌برانگیز و ستودنی بود.

سهم تعاونیها در ایفای مسئولیت اجتماعی و جایگاه آنها در ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی از جمله نقش‌های منحصر به فرد و متمایزی است که می‌توان از آنها به عنوان "برند حرفه‌ای" کسب و کارهای تعاونی به عنوان تشکل‌های اجتماعی و اقتصادی نام برد.

به یقین در سال جدید که توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید" نامگذاری شده است، نقش‌آفرینی تعاونی‌ها در سازماندهی smeها و مشاغل خرد و خانگی مثال زدنی خواهد بود. تعاونی‌ها در سال "جهش تولید" با حداکثر توان خواهند کوشید تا از طریق تعاملات درون شبکه‌ای و ایجاد خوشه‌ها و شبکه‌ها و زنجیره‌های کسب و کار، علاوه بر بهینه‌سازی نظام تولید کالاها و خدمات، شیوه توزیع عادلانه و منصفانه اقلام اساسی مردم را نیز به نیکویی عهده‌دار شوند‌. بدون شک در این میان، نقش و سهم جایگاه تعاونی‌های دانش بنیان، تعاونی‌های نوبنیان و تعاونی‌های جوانان، ممتاز و متمایز خواهد بود، انشاالله.

با تبریک و شادباش عید باستانی نوروز و عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم، حضرت محمدمصطفی (صلی الله علیه و آله وسلم)، امیدوارم در سال جدید با توسعه بیش از پیش نظام شفافیت و نوآوری در تعاونی‌ها و افزایش ضریب فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین در فرایندهای گوناگون کسب و کارهای تعاونی، میزان تاب‌آوری و توانمندی اقتصادی شرکت‌های تعاونی در مواجه با بازارهای داخلی و بین‌المللی را ارتقا دهیم.

از همه کنشگران و راهبران تاثیرگذار بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران (اتاق تعاون ایران، بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، اتحادیه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد حوزه تعاون) انتظار دارم در سال جدید در راستای تحقق شعار سال، با همتی مضاعف برای افزایش بیش از پیش تاثیرگذاری نظام کسب و کارهای تعاونی در تولید کالاها و خدمات مطلوب و باکیفیت بکوشند و سال ۱۳۹۹ را به سال تعاون، تولید و کارآفرینی مبدل سازند.

از خدای رحمان و رحیم می‌خواهیم همه ما را مروج راستین آیه شریفه «تعاونو علی البر و اتقوی» قراردهد‌. آمین یارب العالمین.

محمد جعفر کبیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر