سرخط خبرها:
کد خبر: 888893 A

علی خدایی:

عضو کارگری شورای عالی کار تاکید کرد: در نیمه اول فروردین، تعیین حداقل دستمزد کارگران به سرانجام خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سه روز مذاکره فشرده و سخت در روزهای پایانی اسفندماه، نتوانست تکلیف دستمزد کارگران را مشخص کند؛ جلسه شورای عالی کار در ۲۶، ۲۸ و ۲۹ اسفندماه تشکیل شد اما خروجی آن فقط یک چیز بود: عدم توافق.

حالا کارگران نگران هستند که چه زمانی قرار است حداقل دستمزد تعیین شود و آیا احتمال فریز مزدی، حتی برای یک یا دو ماه اول سال وجود دارد؟

علی خدایی (عضو کارگری شورای عالی کار) در این رابطه تاکید می‌کند: تعیین مزد کارگران در نیمه اول فروردین ماه خواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: پس از بحث وتبادل نظر و علیرغم بیش از ۳۰ ساعت جلسه و رایزنی، توافق بر سر تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ حاصل نشد و به همین دلیل، مذاکرات مزدی به نیمه اول فروردین ماه موکول شد.

خدایی تاکید می‌کند: با توافق حاصله، مزد قبل از پایان فروردین ماه تعیین خواهد شد و لذا گمانه‌زنی‌ها در خصوص فریز مزدی یا موارد مشابه دیگر، به هیچ وجه صحت ندارد. احتمال فریز مزدی به‌طور کامل مردود است و کارگران اطمینان داشته باشند قبل از پایان فروردین، مزد تعیین خواهد شد.

وی ابراز امیدواری می‌کند که علیرغم روزهای سختی که کارگران هم به خاطر بحران معیشتی و هم به خاطر کرونا ‌گذرانده‌اند، حداقل دستمزد سال جاری به گونه‌ای تعیین شود که بتواند از بار این سختی ها تا اندازه‌ای بکاهد.

علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار تعیین دستمزد 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر