کد خبر: 887912 A

با تعطیلی خط تولید شرکت «آتیلا ارتوپد» واقع در شهرستان «سنندج»، 50 کارگر بیکار شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با تعطیلی خط تولید شرکت دانش بنیان «آتیلا ارتوپد» واقع در شهرستان «سنندج»، 50 کارگر بیکار شدند. حدود 60 کارگر دیگر هم در بخش اداری شرکت مشغول به کار هستند که به گفته منابع محلی به دلیل تشدید مشکلات مالی شرکت، احتمال بیکاری آنها هم وجود دارد.  

«علی تحسری» مدیرعامل شرکت آتیلا ارتوپد درباره دلایل تعطیل شدن خط تولید این شرکت به ایلنا گفت: شرکت دانش بنیان آتیلا ارتوپد در چند سال اخیر با مشکلات تحمیلی عدیده‌ای روبرو بوده که مهم‌ترین آنها عدم پرداخت مطالبات شرکت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی (مربوط به موارد خرید تک نسخه‌ای)، عدم خرید عمده‌ی محصولات تولیدی و کارشکنی‌های اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در مسیر فروش و عدم خرید اقلام وارداتی قبلی شرکت، آنهم با ارز بانکی است.

وی افزود: باتوجه به اینکه ملزومات پزشکی در ایران تحت نظام تحریم‌های بین‌المللی قرار دارند، ساخت و تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی که تلاش کردیم به منظور الگوبرداری آنها را وارد کشور کنیم، اهمیت فراوانی دارد و مهندسان شرکت تولید این تجهیزات را که واجد برترین دستاوردهای تکنولوژیک جهان می‌باشند، با استفاده از روش‌های مهندسی معکوس محقق ساخته‌اند. مجموعه‌ی آتیلا ارتوپد درجهت رفع این کارشکنی‌ها تلاش‌های فراوانی را به عمل آورد؛ اما مدیرکل و کارشناسان اداره کل تجهیزات پزشکی علیرغم محق بودن شرکت مطابق مستندات، مدارک و دلایل متقن و مستدل، شروع به وارد کردن فشار کردند.

تحسری با بیان اینکه این کارشکنی‌ها تا جایی پیش رفت که در جلسه‌ای که در تاریخ 14 مهر سال 1398 در محل سازمان غذا و دارو برگزار شد، رئیس این سازمان نسبت به اقدامات انجام شده توسط این اداره کل و صدمات وارده به شرکت از این ناحیه، زبان به اعتراض گشود، افزود: پس از این جلسه، وزیر بهداشت و آقای دکتر شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو دستور پیگیری به اداره کل مربوطه دادند اما رسیدگی‌ از طرف مدیران این بخش انجام نشد.

مدیرعامل شرکت آتیلا ارتوپد افزود: ادامه این روند کارشکنانه، به‌ جای حمایت همه‌جانبه از تولید، آنهم در سال رونق تولید، مقدور و معقول نمی‌باشد. بنابراین و علیرغم میل باطنی، از تاریخ اول فروردین، فعالیت تولیدی این شرکت دانش‌بنیان 30 ساله به صورت رسمی متوقف می‌شود؛ هرچند از امروز خط تولید متوقف و تعطیل شده است که در نتیجه این کار، 50 کارگر بومیِ استان کردستان که با تمام وجود برای این شرکت کار می‌کردند، بیکار شدند. برخی از این کارگران به خاطر فقر، در گذشته‌ی نه چندان دور درگیر آسیب‌های اجتماعی شده بودند و در این مدت چتری بالای سر خود داشتند.

وی با بیان اینکه درخواست فوری من از قوه قضاییه این است که هرچه سریعتر به موضوعاتی که تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی را به این وضعیت رسانده‌است، ورود و رسیدگی کند، افزود: قطعا رسیدگی قاطع قوه قضاییه به مسائلی که خطوط تولیدی قدیمی را به تعطیلی می‌کشاند، می‌تواند منشاء خیر، سلامتی جامعه و شفافیت نظام اداری کشور شود. تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و دارو که در صف اول مبارزه با تحریم‌ها قرار دارند باید حمایت عینی قرار گیرند.

آتیلا ارتوپد بیکاری کارگران آتیلا ارتوپد علی تحسری کارگران شهرستان سنندج مشکلات شرکت های دانش بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر