کد خبر: 887023 A

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه می‌گویند که بر اساس درخواست مدیر حراست و حفاظت این مجموعه، از این پس تجدد قراردادهای کار، علاوه بر نیاز به تایید سرپرست مستقیم کارگاه، منوط به تایید مدیر حراست کارگاه هم می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در تماسی یادآور شدند: بر اساس درخواست مدیر حراست و حفاظت این مجموعه، از تاریخ ۲۴ اسفند سال جاری، تمدید قرارداد کارگران علاوه بر نیاز به تایید سرپرست مستقیم کارگاه، منوط به تایید مدیر حراست کارگاه هم می‌شود.

به گفته‌ی کارگران، این تصمیم پس از آن به اجرا درآمد، که «حبیب الله امجدی» مدیر حراست و حفاظت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ارسال نامه‌ای به «آمیلی» نماینده تام‌الاختیار اجرائیِ مدیرعامل درخواست کرد که به جهت کنترل و نظارت بهتر در شرکت، چنین اقدامی انجام شود. 

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، در ادامه افزودند: تاکنون تنها مدیران ۲۰ بخش مختلف شرکت در مورد تمدید شدن یا نشدن قرارداد کارگران از پس از پایان مهلت آنها اظهارنظر می‌کردند و حالا حراست مجموعه هم باید در مورد آن نظر خود را اعلام کند. باتوجه به تایید این درخواست از نماینده‌ی تام‌الاختیار مدیرعامل، از این پس این تصمیم نگران‌کننده اجرایی می‌شود.

به گفته معترضان، این کار موجب می‌شود که دست حراست شرکت هم در تمدید شدن یا نشدن قراردادها بازشود. آنها افزودند: «در نهایت حراست می‌تواند هر کارگری را که مناسب تشخیص نمی‌دهد، کنار بگذارد. این تصمیم، به ویژه امنیت شغلی کارگرانی را که در اعتراضات مسالمت‌آمیز صنفی شرکت داشتند، به خطر می‌اندازد.» 

کارگران هفت‌تپه با اشاره به توافقنامه‌ی ۹ بندی خود با مدیرعامل شرکت و مقام‌های استان شوش، افزودند: «طبق بند اولِ این توافقنامه، یعنی بندی که امنیت شغلی کارگران را تضمین می‌کند، تمدید شدن یا نشدن قرارداد کارگران باید به تایید «کمیته انضباطی» شرکت برسد؛ اما حالا می‌‌بینیم که بند اول این توافقنامه به راحتی نقض شده است.» 

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر