کد خبر: 886754 A

کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: شب عید رسید اما مطالبات ما پرداخت نشد!

کارگران شهرداری مریوان در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران که تعداد آنها بیش از صد نفر است و در بخش‌های مختلف مانند پاکبانی و فضای سبز، در این شرایط دشوار کرونا مشغول به کار هستند، می‌گویند: علیرغم گسترش ویروس کرونا، ما همچنان مانند قبل سر کار می‌رویم اما هنوز معوقات مزدی ما را نپرداخته‌اند.

این کارگران که بیش از ۵ ماه است، دستمزد خود را نگرفته‌اند، اضافه‌کاری و عیدی سال جاری، بخشی از اضافه‌کاری سال قبل و مقداری از معوقات مزدی سال ۹۶ خود را هنوز نگرفته‌اند.

یکی از کارگران پاکبان این شهرداری که در این روزهای سخت، کوچه‌های شهر مریوان را جاروب می‌کند، در ارتباط با وضعیت بهداشتی خود و همکارانش می‌گوید: شهرداری چندان به فکر تجهیزات بهداشتی کارگران نیست اما مردم خودشان میان ما ماسک و دستکش رایگان توزیع می‌کنند.

او با بیان اینکه "شب عید شرمنده خانواده‌هایمان هستیم" ادامه می‌دهد: ما در شرایطی مشغول به کار هستیم که بیش از اقشار دیگر با آلودگی‌ها تماس داریم؛ از کف کوچه‌ها و خیابان‌ها، ماسک‌ها و دستکش‌های مردم و ظروف پلاستیکی را جمع می‌کنیم اما با این حال، مطالبات مزدی ما را نمی‌پردازند تا لااقل شب عید سفره هایمان خالی نباشد!

کارگران شهرداری مریوان انتظار دارند در روزهای باقیمانده تا قبل از نوروز، معوقات مزدی آنها به همراه عیدی پرداخت شود؛ فقط چهار روز تا پایان سال زمان داریم و آنها توقع دارند در این مدت، معوقات به حسابشان واریز شود.

شهرداری مریوان، کمبود نقدینگی و عدم تامین اعتبار کافی را دلیل تاخیر در پرداخت معوقات کارگران می‌داند و وعده داده به زودی مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد.

کارگران شهرداری مریوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر