کد خبر: 884349 A

یک فعال صنفی:

محسن باقری ضمن تشریح خطراتی که متوجه کارگران اتوبوسرانی در بخش خصوصی است، از شورای شهر تهران خواست ریشه تبعیض را در شهرداری بخشکانند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای اخیر نگرانی بابت جان کارگرانی که در فضاهای عمومی مشغول به فعالیت هستند، شدت گرفته است. در این بین، رانندگان شرکت واحد به خصوص در بخش خصوصی، اوضاع نگران‌کننده‌ای دارند.

محسن باقری (عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای استان تهران و رئیس شورای اسلامی کار سامانه ۲ شرکت واحد اتوبوسرانی تهران) در این رابطه می‌گوید: معمولاً در مجموعه شهرداری رسم بر این است که کارگران زحمت می‌کشند و کارمندانِ پشت میزنشین، حاصل کار آنها را می‌برند. شهرداری تهران در ۱۲ سال گذشته با واگذاری مهمترین فعالیت‌های خود ازجمله حمل و نقل درون شهری به بخش خصوصی، بیش از دو سوم نیروهای رسمی خود را به دلیل بازنشستگی از دست داده و تا امروز نیروی جدیدالاستخدام وارد مجموعه نشده است. بار کمبود نیرو، همواره بر دوش کارگران شاغل بوده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌های خصوصی، فاقد گرید و توانایی و اهلیت لازم بوده و با رابطه، توانسته‌اند، در مناقصه‌ها برنده شوند، ادامه می‌دهد: این موضوع به نحوی «اشتغال پایدار» را مورد هجمه قرار داده که در حال حاضر محرومیت شدید رانندگان بخش خصوصی از حمایت‌های ابتدایی قانونی و اجتماعی، کمترین پیامد آن است.

باقری اضافه می‌کند: در حال حاضر و در این ایام که رانندگان خطوط مقدم جابجایی مسافر در شهر، به اجبار در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا قرار دارند، نه تنها به مکاتبات آنها وقعی ننهاده‌اند بلکه افزایش حق جذب کارکنان مصوب هیات وزیران در سال ۹۸ را تنها برای کارمندانِ پشت میزنشین که همواره دو برابر کارگران دریافتی دارند، اعمال نموده‌اند.

محسن باقری-عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران رانندگان بخش خصوصی خطر ابتلا به کرونا در میان رانندگان اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر