کد خبر: 873106 A

معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در بازدید از نمایشگاه و گذرهای مهارتی رایگان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و بانوان کارآفرین در شهرستان بهارستان، آموزش‌های مهارتی را زمینه ساز پویایی و نشاط بانوان با ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، علی اوسط هاشمی (رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای) با اشاره به اهمیت گسترش آموزش‌های مهارتی و سهم آن در اقتصاد و سبد خانواده، افزود: توسعه فضای کسب و کار در جهت توسعه فرصت‌های شغلی، گسترش سهم درآمد مشاغل خانگی در اقتصاد خانواده از مهمترین دلایل تلاش برای گسترش رشته‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار است.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای جایگاه مهارت‌آموزی در تمام سطوح و بافت‌های اجتماعی جهت ایجاد شغل، افزود: باید بتوانیم در این برهه با تغییر زیربنای ساخت فکری جامعه و کسب مهارت‌های کاربردی و کارآفرینی، ایجاد شغل کنیم. 

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نقش آموزش‌های مهارتی بر شکوفایی اقتصادی کشور را مهم ارزیابی و بر لزوم همراه شدن آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای با تکنولوژی روز دنیا و روی آوردن جوانان به مهارت‌آموزی جهت اشتغال مولد و پایدار تأکید نمود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران ضمن همراهی، به معرفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز بازار کار منطقه در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه آموزش‌های کوتاه‌مدت، توسعه فرهنگ کار با برگزاری نمایشگاه‌ها و گذرهای مهارتی و ... پرداخت.

رضا گرزین کارآفرینی را موتور توسعه اقتصادی عنوان دانسته و اظهار داشت: برای دستیابی به جامعه و کشوری پویا و متحرک با توجه ویژه به کارآفرینی روحیه خواستن، ایجاد کردن و مستقل بودن را در جوانان ایجاد نمایم تا چیزی به عنوان وابستگی، بی‌اعتمادی به خود، ناتوانی و بی‌تفاوتی و... نتواند جلوه نماید.

رئیس، معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت، مدیرکل روابط عمومی و مشاور بانوان و خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و فرماندار بهارستان در یک بازدید و گفتگوی با کارآفرینان مهارتی و مدیران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد در بهارستان از نزدیک در جریان فعالیت‌ها، نحوه ارائه آموزش‌ها قرار گرفتند.

 

استان تهران اقتصاد ایجاد اشتغال فنی و حرفه ای معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر