کد خبر: 872894 A

سهیلا جلودارزاده:

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شماها رأی ندهید یک گروه خیلی راحت به مجلس می‌روند. هیچ‌کدام رد صلاحیت هم نمی‌شوند، حتی اگر پرونده داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سهیلا جلودارزاده نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه ایرانی گفت: جامعه کارگری کشور مانند یک خانواده است و برای همین است که همیشه این اسم پویایی لازم را دارد اما امروز شرایطی در کشور بوجود آمده که سن جوانان با این که به 40 سال رسیده اما دیگر ازدواج را فراموش کرده‌اند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم خانواده قدرتمند باشد باید شرایط اشتغال را مهیا کنیم. برخی اقدامات مانند واردات بی‌رویه این اشتغال را تحت تاثیر قرار داده است. بهترین کفش در تبریز تولید می‌شود، بهترین پارچه‌های نخی و رنگی در نساجی مازندران تولید می‌شد، دوخت اختصاصی لباس‌های بچه‌گانه برای انگلیس از جاده قدیم کرج می‌آمد اما یک‌دفعه کانتینر کانتینر کالا از چین وارد کشور شد زیرا نمایندگان مجلس به تولید داخل اعتقاد نداشتند.

عضو هیات رییسه خانه کارگر ادامه داد: تعداد زیادی از کارخانه‌های ما زمان احمدی‌نژاد تعطیل شدند. هفته گذشته یک دیپلمات بازنشسته پیش ما آمد و گفت که در سال‌های قبل کارخانه روغن‌کشی تاسیس کرده اما چون واردات دانه‌های روغنی آزاد شد دیگر کشاورزان این محصول را کشت نکردند و در نتیجه کارخانه از روغن افتاد و بانک آن را مصادره کرد.

وی افزود: این آقایانی که بدهی چند صد میلیاردی برای شهرداری باقی گذاشتند حالا دنبال ریاست مجلس هستند یا آن آقایانی که زمان وزارت‌صنعت، اقتصادمان را نابود کردند اکنون دنبال سیاست‌گذاری و نشستن بر کرسی‌های مجلس هستند زیرا فراموش کردند که زمان صدارت و مدیریت‌شان چه بلایی سر اقتصاد این کشور آوردند.

جلودارزاده متذکر شد: دولت فعلی که آنقدر به آن انتقاد می‌شود بسیاری از کارخانه‌هایی که زمان این آقایان تعطیل شده بود را احیا کرد. همین کیان‌تایر که زمان صدرات آقایان نابود شده بود هفته پیش 150 کارگر دیگر استخدام کرد. مردم باید این اقدامات را ببینند. مجلس به مداح نیاز ندارد. ما نمی‌خواهیم مداح به مجلس بیاید تا نوحه بخواند یا موعظه کنند و بر کرسی‌های مجلس بنشیند. همین الان صداوسیما 24 ساعته دارد موعظه و نصیحت این آقایان را پخش می‌کند. مجلس کسی می‌خواهد که صنعتگر باشد، اقتصاد را بلد باشد و بتواند در زمین بایر اشتغال ایجاد کند.

عضو هیات رییسه خانه کارگر ادامه داد: خانه کارگر از حق عضویت 15 هزار تومانی در سال اکنون در تمام کشور دانشگاه تاسیس کرده، استراحت‌گاه در اکثر شهرهای توریستی دارد در حالیکه هیچ وزارتخانه‌ای با این سرمایه اندک به اندازه خانه کارگر این امکانات را ندارد اما ما توانستیم با مدیریت و با پول حلال این کارها را انجام دهیم.

وی افزود: ما در مجلس نماینده‌ای داشتیم که حتی رییس کمیسیون بود و کار اصلی‌اش این بود که سراغ صندوق‌ها برود و از آنها انواع و اقسام امکانات را بگیرد و دائم دنبال سفر خارجی باشد.

جلودارزاده با اشاره به اهمیت حضور کارگران پای صندوق‌های رأی گفت: اگر شماها رأی ندهید یک گروه خیلی راحت به مجلس می‌روند. آنها الان 90 کاندیدا دارند و از ته دل دعا می‌کنند شماها پای صندوق نروید. هیچ‌کدام هم رد صلاحیت نمی‌شوند و همه علیه‌السلام هستند، حتی اگر پرونده هم داشته باشند باز هم در صلاحیت آنها تاثیری نخواهد داشت؛ آن‌وقت آقای قاضی‌پور که صدای کارگران است به‌راحتی کنار گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به تشکیلات کارگری در سایر کشورها گفت: در جلسات فدراسیون بین‌المللی کارگری من به‌همراه نماینده سنگاپور تنها زنانی بودیم که حجاب داشتیم و همین امر سبب نزدیکی ما شد. امروز همان خانم که حلیمه نام دارد رییس‌جمهور سنگاپور شده است. این نشان می‌دهد که چقدر تشکل‌های کارگری قوی هستند و چه پتانسیلی دارند. هر چند در دوره قبل نیز ما یک جهش خوبی در این حوزه داشتیم طوری‌که نفر سوم و چهارم تهران نماینده کارگران بودند.

وی با اشاره به مشکلات کارخانه نیشکر هفت تپه متذکر شد: این کارخانه به اندازه 20 کشور کوچک زمین فوق‌العاده حاصلخیز دارد، آن وقت این مجموعه را با آن همه امکانات به فردی فروختند که هیچ پولی ندارد و می‌خواست با پول وام پول دولت را بدهد. الان هم پول کارگران را نمی‌دهد و کارگرها آنجا را با چنگ و دندان نگه داشتند. هدف اصلی این فرد این است که کارگران را خسته کند تا آنها سرانجام بروند سراغ بیمه بیکاری تا با خیال راحت ماشین‌آلات و زمین‌های طلاخیز آنجا را بفروشد و برود. یکی می‌شود مثل خاوری که 4 هزار میلیارد اختلاس می‌کند و در کانادا کاخ می‌خرد یکی هم اینجا کارخانه می‌گیرد و آن را می‌فروشد و فرار می‌کند.

وی افزود: تنها کارگران هستند که این وسط می‌مانند. صاحب اول و آخر این مملکت کارگران هستند. در دوره قبل و این دوره وزارت‌بهداشت چند بار تلاش کرد تا تامین اجتماعی را بگیرد؛ اصلا این آقایان کار اقتصادی کردند یا تخصص بیمه‌ای یا کارگری دارند. تخصص آنها این است که دکتر بگوید 20 میلیون به مطب بدهد و در بیمارستان میلاد رایگان عمل کند. نهایت کار اقتصادی آنها همین است.

جلودارزاده در پایان خاطرنشان کرد: امروز برخی‌ افراد که زمانی مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشور شدند آن‌هم به سبب رانت و بدون هیچ سابقه‌ای تبدیل به افشاگر و اپوزیسیون شده؛ اگر شما اطلاعی از این تخلفات داشتید چرا همان موقع نگفتید؟ مردم و کارگران باید حواس‌شان به این افراد باشد که امروز درصدد راهیابی به مجلس هستند.

خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر