کد خبر: 872065 A

باتوجه به احتمال سوءاستفاده از نسخ خام دفترچه‌های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی و بروز خسارت به منابع سازمان تامین اجتماعی و بیمه‌شدگان، تدابیری اتخاذ شده که در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

 به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: به منظور صیانت از منابع سازمان، پیشگیری از تضییع حقوق ذی‌نفعان و ممانعت از سوءاستفاده‌های احتمالی، در زمان تعویض دفترچه درمانی، نسخه‌های موجود در دفترجه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شوند.

بهروز کریمی گفت: از آنجا که ممکن است نسخ خام دفترچه‌های تعویضی، مفقودی و یا سرقتی، مورد سوءاستفاده توسط افراد سودجو قرار گیرد و از این طریق خسارات قابل توجهی به این سازمان، بیمه شده‌ها و افراد ذی‌نفع وارد شود، در هنگام تعویض دفترچه، نسخ دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

او خاطرنشان کرد: با اجرای این مکانیسم ممکن است در مواردی نسخه‌های دارو، آزمایش و... که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند نیز ابطال و مشکلاتی برای مخاطبان ایجاد شود، از این رو به منظور به حداقل رساندن تبعات مکانیسم یاد شده برای مخاطبان، کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری‌ها قبل از تعویض دفترچه در صورت مشاهده نسخ استفاده نشده موضوع را به بیمه شده اطلاع می‌دهند.

مدیرکل نامنویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه‌شدگان خواست حتی‌المقدور پس از اتمام تمامی برگ‌های دفترچه و بهره برداری از آنها در مراکزی از قبیل داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و ... اقدام به تعویض دفترچه کنند.

تامین اجتماعی دفترچه تامین اجتماعی دفترچه درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات درمانی تامین اجتماعی نسخه‌های پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر