کد خبر: 871863 A

محمدرضا بادامچی:

نماینده مردم تهران گفت: متاسفانه بیشترین تاثیر از دست رفتن فرصت‌های کاری برای خانم‌ها رخ داده است و آمار بیکاری آنها در این سال‌ها بسیار بالا رفته است و این جای تاسف دارد که در سال ۹۸ شاهد کاهش نیروی کار بوده‌ایم و نیروهای خلاق و نخبگان ما کم شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا بادامچی، در مراسمی که به مناسبت حضرت فاطمه (س) و روز مادر در دانشکده علمی_کاربردی خانه کارگر برگزار شد، گفت: میلاد با سعادت حضرت فاطمه و روز زن را به همگی تبریک می‌گویم.‌

او در ادامه گفت: کاری که در مجلس شورای اسلامی با محوریت آقای محجوب پیگیری می‌کنیم کار بسیار طاقت‌فرسایی است چراکه کار روز به روز در کشور ما بی‌ارزش شده و در حال از بین رفتن است.

بادامچی با اشاره به آمار اشتغال در کشور گفت: مقایسه آمار اشتغال سه سال گذشته با بهار سال ۹۸ نشان می‌دهد سالانه در حدود ۹۸۰ هزار نیروی فعال به نیروی فعال کار به جامعه اضافه می‌شد اما در بهار سال ۹۸ نه تنها به آن اضافه نشد، بلکه در حدود ۵۰ هزارنفرنیز کمتر شد چراکه جوانان و نخبه‌های ما از کشور خارج می‌شوند و فضای کار خالی می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌ها نیز گرانی‌هایی به کشور وارد کرد که باعث شد برخی کار خود را از دست بدهند.

بادامچی با بیان اینکه از دست رفتن فرصت‌های کاری بیشتر بر جامعه بانوان اثرگذار بوده است، گفت: متاسفانه بیشترین تاثیر از دست رفتن فرصت‌های کاری برای خانم‌ها رخ داده است و آمار بیکاری آنها در این سال‌ها بسیار بالا رفته است و این جای تاسف دارد که در سال ۹۸ شاهد کاهش نیروی کار بوده‌ایم و نیروهای خلاق و نخبگان ما کم شدند.

او با بیات اینکه دانستن واقعیت‌ها باعث می‌شود که دنبال راهکار برویم، افزود: باید واقعیت‌ها را بدانیم تا بتوانیم دنبال یک راهکار مناسب باشیم؛ از ۱۰ نفر سن اشتغال تنها سه نفر شاغل هستند و ۶ نفر بیکار هستند که از ضایعات کشور است.

بادامچی تاکید کرد: در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم این نقیصه را به طرق مختلف رفع کنیم.

او گفت: باید سعی کنیم نشاط را در کشور بالا ببریم و رغبت جوانان به کشور را افزایش دهیم و مشاغل نوبنیان و دانش محور را در جامعه تکثیر کنیم و با تعریف منابع کاری جامعه را از این شرایط نجات دهیم.

بادامچی در پایان گفت: از اینکه در این جمع حضور پیدا کردم خوشحالم و امیدوارم امید و آینده جوانان بهبود یابد.

محمدرضا بادامچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر