کد خبر: 871860 A

زهرا ساعی:

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: همه اقشار جامعه از جمله پزشکان ومهندسان در مجلس نماینده دارند . جامعه کارگری وبازنشسته کشور نیز نبرای پیگیری مطالبات قانونی خود در مجلس نیاز به نمایندگانی از جنس خوددارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا ساعی در جمع اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اسلامشهر که در محل خانه کارگر این شهرستان حاضر شدن بود، با بیان اینکه من در یک خانواده کارگری بزرگ شده‌ام و پدر بزرگم کارگر کارخانه کبریت‌سازی تبریز بود، اظهار کرد: بنا به توصیه اعضای فعلی فراکسیون کارگری مجلس به عنوان  نماینده مردم تهران کاندیدا شدم و تلاش داریم در کنار سایرین فراکسیون کارگری مجلس را احیا کنیم.

او با بیان اینکه سالهاست که در تهران ساکن است و به خوبی شهر تهران را می‌شناسد، افزود: جامعه کارگری در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی و در جنک تحمیلی حضور فعال داشته است و انتظار داریم در این دوره از انتخابات از نمایندگان منتخب خود دفاع کنند.

به گفته وی؛ در بدترین شرایط کشور کارگران با کار و زحمت باعث رونق اقتصادی کشور شده‌اند و رونق اقتصادی که با تاکید مقام معظم رهبری در حال عملی شدن است همه با زحمت کارگران و بازنشستگان به سرانجام می‌رسد.

ساعی در خصوص دلایل حضور نمایندگان کارگری در مجلس گفت: ممکن است هم در مجلس و هم در دولت مصوبات و دستورالعمل‌هایی نوشته وتصویب شود که به زیان جامعه کارگری باشد بنابراین نیاز به نمایندگانی از  جامعه کارگری در مجلس است تا پیگیری مطالبات کارگران باشد.

رئیس کمیته جوانان، زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به  اینکه یکی از تصمیمات ضدکارگری موضوع واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت بود، در ادامه گفت: موضوعاتی اینچنینی باعث عصبانیت و مخالفت برخی نمایندگان بویژه اعضای کمسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس می‌شود. نمایندگان کارگری  در مجلس گوش بزنگ هستند که مبادا لوایح وقوانینی تصویب بشود که به زیان جامعه کارگری و بازنشسته شود. در این حالت ما آنجا حضور خواهیم داشت و با دفاع از حقوق کارگران مانع تصویب چنین قوانین ضدکارگری خواهیم شد.

ساعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحریم‌های اقتصادی که  خسارت‌های غیرقابل جبرانی به اقتصاد کشور وارد کرده است، اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس خط مقدم دفاع مشخص بود اما در جنک اقتصادی که بار دیگر دنیا در مقابل ما قرار گرفته ما با سلطه‌طلبی کشورهایی همانند امریکا مبارزه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مجلس مکان قانونگذاری و سیاستگذاری است و شما بازنشستگان باید از نمایندگان منتخب خود  مطالبه‌گری کنید.

به گفته ساعی، خانه کارگر جمهوری اسلامی تشکل مستقل کارگری است که نمایندگان منتخب خود را به شما معرفی می‌کند و شما نیز بعد از انتخابات از آنها پیگیر خواسته‌های خود باشید.

ساعی با اشاره بر تاکید مقام معظم رهبری بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: کشور عزیزمان دشمنان قسم خورده‌ای دارند که دوست دارند این انتخابات شکسته شود.

او افزود: تضعیف ایران زمانی رخ می‌دهد که مردمش از هم جدا باشند و در انتخابات شرکت نکنند. بنابراین باید پشت مقام معظم رهبری باشیم و از نظام جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی کنیم.

وی در خاتمه به جایگاه مقام زن در خانواده اشاره کرد و گفت: شرایط سخت زندگی زنان شاغل و سرپرست خانوار را درک است. آنها هم در خانه و هم در خارج از خانه مشغول فعالیت هستند که این موضوع قابل تحسین است.

او با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) که توجه ویژه به مقام شامخ زن داشتند، افزود: بنا به گفته پیامبر اسلام بهشت زیر پای زنان است و زمانی که می‌خواهید تقوی یک فردی را بسنجید ببینید چقدر به همسر وزن خود احترام می‌گذارد.

او با بیان اینکه زن ملاک خوشبختی یک خانواده است، افزود: در مجالس بعد به معیشت زنان سرپرست خانوار بیشتر رسیدگی می‌کنیم و در این مورد محکم‌تر از قبل ظاهر خواهیم شد.

ساعی تاکید کرد: دستاوردهای انقلاب از جمله انتخابات خلاقانه به نسل جدید منتقل شود.

انتخابات ساعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر