کد خبر: 869976 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در آیین افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی اداره کل زندان‌های استان تهران بیان داشت: مهارت‌های فنی و حرفه‌ای زمینه ورود مددجویان آزاد شده به دنیای کسب و کار و امرار معاش که مهمترین دغدغه آنان می‌باشد را فراهم می‌کند.

به گزارش ایلنا، رضا گرزین اولویت توانمندسازی مددجویان را با رشته‌های مورد نیاز بازار کار دانست و اظهار داشت: فراگیری آموزش‌های مهارتی می‌تواند با ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و اصلاح رفتار آنان را برای ورود به جامعه پس از آزادی را فراهم آورد.

وی فرصت های آموزشی فنی و مهارتی را برای زندانیان سودمند دانست و اذعان داشت: رفتار ناشایست مددجویان نیز به طور موثری به وسیله برنامه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای کاهش می‌یابد، زیرا این آموزش‌ها با تأکید بر مسئولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با تأکید بر حمایت اقشار جامعه از مددجویان، گفت: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی می‌باشد و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت صحیح صورت گیرد.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی در ایجاد عزت نفس و تقویت حس ارزشمندی و مفید بودن مددجویان بسیار مهم و کلیدی دانست و افزود: تأثیر روحی، روانی و تربیتی کسب مهارت در دوران محکومیت، توانمندسازی زندانیان جهت اشتغال مفید در تأمین معاش و بازگردانی از ارتکاب جرم و عدم بازگشت به محیط زندان از اهداف افتتاح این مرکز می‌باشد.

گرزین حمایت جامعه و اصلاح نگرش اقشار مختلف بر مددجویان را ضروری دانست و تصریح کرد: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی می‌باشد و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت صحیح صورت گیرد، در غیر این صورت انگیزه انتقام‌جویی از جامعه در آنها تقویت می‌شود و بر تکرار جرم و شمار بزهکاران افزوده می‌شود.

وی با اشاره به ارائه آموزش های مهارتی در زندان‌ها، افزود: اشتغال و کسب درآمد مددجویان موجب احساس سر زندگی و کارآمدی در آنان می شود و کسب مهارت آنان ضمن کمک به تقویت روحیه، مشاغلی که منجر به نتایج موفق‌تر می‌شود را بدست آورده بر جامعه تاثیر مثبت دارد.

سازمان زندان‌ها سازمان فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر