کد خبر: 868723 A

حسین کمالی:

وزیر اسبق کار با بیان اینکه کارگر نیازمند حمایت است، عنوان کرد: شایسته نیست اگر کارگری گفت حقوق مرا پرداخت کنید بازداشت شود و به زندان بیفتد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین کمالی در افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی اتحادیه بانوان کارگر که در ورزشگاه شهید معتمدی برگزار شد با بیان اینکه جامعه کارگری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، عنوان کرد: در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم. اینکه شاهد تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری کارگران هستیم نشان‌دهنده این است که به جامعه کارگری توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کارگر نباید حقوق معوق داشته باشد، گفت: شاهد این هستیم که حقوق برخی کارگران ۱۱ ماه عقب افتاده است. سال گذشته رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داد که مشکلات کارگرانی را که حقوق معوقه دارند رفع کند، اما به تعهد خود عمل نکرد.

وزیر اسبق کار با بیان اینکه کارگر نیازمند حمایت است، عنوان کرد: شایسته نیست اگر کارگری گفت حقوق مرا پرداخت کنید بازداشت شود و به زندان بیفتد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: کارگران مشکلاتی دارند و همچنین وضعیت آینده شغل متفاوت با گذشته است. از کارگران می‌خواهم به منافع خود فکر کنند و در انتخابات به کسانی رای دهند که مدافع حقوق آنها باشند. نباید به هر کسی رای داد و نمایندگانی به مجلس فرستاد که بعد از ورود به مجلس قوانینی را تصویب می‌کنند که منجر به تضییع حقوق کارگران می‌شود.

کمالی عنوان کرد: کسانی هستند که تلاش می‌کنند همین حقوق حداقلی کارگران هم پرداخت نشود. کسی که چند خانه دارد نمی‌تواند مشکلات کارگران را درک کند.

وی با تاکید بر اینکه اکنون انقلاب چهارم صنعتی را تجربه می‌کنیم، گفت: تحولات عظیمی در حوزه تکنولوژی اتفاق افتاده که بازار کار را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اگر از این تحولات جا بمانیم توسعه نیافته‌تر از اکنون می‌شویم. بر این اساس کسانی باید به نهاد قانون‌گذاری کشور بروند که این تحولات را درک و مطابق با آن قوانینی را تصویب کنند. 

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که هم کارگر، هم کارفرما و هم دولت ناراضی هستند. نیازمند این هستیم که کسانی در راس امور قرار گیرند که تحول ایجاد کنند و شرایط را تغییر دهند.

وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری در امر ورزش کارگران، گفت: ۳۰ سال پیش قانونی تصویب شد تا بر اساس آن ورزشگاه‌های کارگری احداث شود. اکنون حدود ۳۰۰ ورزشگاه کارگری در سراسر کشور داریم. اگر آن زمان کارگران و ورزش آنها مورد توجه قرار نگرفته بود، اکنون در این شرایط قرار نداشتیم و این نشان دهنده اهمیت قوانین تصویبی در حوزه کارگران است.

حسین کمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر