کد خبر: 867360 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: تیم‌های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای تعمیر لوازم خانگی، تعمیر پمپ‌های کشاورزی، تأسیسات، مکانیک خودرو و جوشکاری به مناطق سیل‌زده این استان اعزام شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی افزود: در راستای بهره‌گیری از ظرفیت مهارتی و تجهیزات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای امدادرسانی به مناطق سیل زده، از سوی ستاد مدیریت بحران این سازمان، تیم‌های امدادی و تعمیراتی در قالب تعمیر لوازم خانگی، جوشکاری، تأسیسات و مکانیک خودرو، تعمیر موتورها و پمپ چاه‌های کشاورزی به مناطق سیل زده اعزام شد.

وی در ادامه اظهار داشت: جمع آوری و توزیع اقلام مورد نیاز هم وطنان سیل زده از طریق خیرین در شهرستان‌های چابهار و نیک شهر و کنارک در نخستین روزهای وقوع سیل و ارسال به منطقه، اعزام همکاران و مربیان شهرستان‌های حادثه دیده به منظور امدادرسانی به سیل زدگان نیز توسط کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان انجام شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: همچنین ۳ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان‌های چابهار، نیک شهر و کنارک به قرارگاه مرکزی امدادرسانی اختصاص داده شدند.

اولیایی افزود: بخشی از کمک‌های غیر نقدی کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دو بخش دولتی و خصوصی نیز شامل: آب معدنی، به تعداد ۲۱ هزار بسته آب معدنی (یک و نیم لیتری) و چهار کامیونت شامل: دوغ، پنیر، کشک، نان، آب میوه، حلوا شکری، پوشاک، برنج، روغن، خرما، انواع کنسرو، تن ماهی ،۱۰ هزار تخته پتو، دو کامیونت پوشاک، لوازم شوینده و بهداشتی و شیر خشک به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: پخت روزانه ۱۲۰۰ پرس غذای گرم و توزیع در بین هموطنان سیل زده و جمع آوری مبلغ دو میلیارد ریال کمک نقدی توسط همکاران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بخشی دیگر از اقدامات این سازمان بوده است.

سازمان فنی و حرفه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر