کد خبر: 863363 A

شرکت «تراورس» یک ماه از مطالبات معوقه کارگران خود را پرداخت کرد اما کارگران هنوز یک ماه و نیم دستمزد و چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی سال جاری را طلبکارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران ابنیه فنی تراورس می‌گویند: روز گذشته (دوم بهمن ماه) آنها معادل یک ماه از مجموع دو ماه و نیم معوقات مزدی خود را دریافت کردند.

این کارگران که شمار آنها به حدود ۷ هزار نفر می‌رسد، درباره سرنوشت دیگر مطالبات خود گفتند: در حال حاضر به غیر از یک ماه معوقات مزدی پرداخت شده که مربوط به نیمی از دستمزد آبان و آذر ماه سال جاری است، هنوز نیمی از دستمزد آذر و دی ماه را به همراه چندین ماه حق بیمه تامین اجتماعی از کارفرما طلبکاریم.

بر پایه این اظهارات، علاوه بر معوقات یاد شده، چندین سال است مطالبات سنواتی کارگران پرداخت نمی‌شود، در عین حال ازحدود یک سال پیش حق لباس کار به هیچیک از آنها داده نشده است.

کارگران ابنیه فنی تراورس با بیان اینکه بخش زیادی از مشکلات مالی این شرکت به پرداخت نشدن طلب‌های مالی آن برمی‌گردد، در ادامه افزودند: شرکت تراورس طلب‌های مالی زیادی از کارفرمای اصلی دارد. به گونه‌ای که اگر بدهی‌های مالی به موقع پرداخت شود؛ ما کارگران ابنیه فنی معوقات مزدی نخواهیم داشت.

به نقل از این کارگران گقته می‌شود؛ ماهیت کار کارگران شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن قراردادی است که سه ماه یکبار تمدید می‌شود، به همین دلیل فاقد امنیت شغلی هستیم.

کارگران  ابنیه فنی تراورس در خاتمه تصریح کردند: خصوصی‌سازی‌های غیرکارشناسی در سال‌های اخیر مشکلات زیادی برای صنعت ریلی ازجمله در بخش نگهداری از خطوط راه‌آهن به وجود آورده است و موفق‌ترین واحدهای تولیدی کشور بعد از واگذاری با ورشکستگی و مشکلات مالی مواجه شده‌اند که دامنه این مشکلات به مسائل اجتماعی هم کشیده شده است.

شرکت تراورس یکی از بزرگترین شرکت‌های اقماری را‌ه‌آهن است که با حدد ۷ هزار نیروی کار در زمینه تولید تراورس و خدمات فنی مهندسی در نواحی مختلف ریلی کشور فعالیت دارد.

کارگران ابنیه فنی تراورس پرداخت یک ماه حقوق حقوق آبان وآذر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر