کد خبر: 862512 A

جمعی از معلولان مطرح کردند؛

بعد از گذشت ۱۰ ماه از سال، دولت ۸۱ درصد از اعتباراتی که در قانون بودجه ۹۸ برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت مصوب کرده است را محقق نکرد.

جمعی از معلولان در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم تحقق اعتبارات اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت در قانون بودجه سال ۹۸ انتقاد کردند.

به گفته آنان؛ مطابق قانون بودجه سال، بابت اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، باید ۱۱۰۰ میلیارد تومان، باید پرداخت می‌شد درحالیکه با اتمام ۱۰ ماه از سال هنوز ۸۸۹ میلیارد تومان از اعتبارات پرداخت نشده است.

بر این اساس، دولت تاکنون ۸۱ درصد از اعتباراتی که در قانون بودجه ۹۸ برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت متعهد شده بود، پرداخت نکرده است.

معلولان می‌گویند: عدم تحقق وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه، به معنای عدم بهبود اوضاع معیشتی، درمانی، مراقبتی، توانبخشی، اشتغال، مسکن، تحصیل و... افراد دارای معلولیت است که با توجه به گرانی بنزین و تورم سخت‌تر نیز شده است. اینکه دولت ادعا می‌کند از معلولان حمایت کرده کاملاً نمایشی بوده است.

این درحالی است که معلولان بارها با رئیس سازمان برنامه و بودجه مذاکره داشته و دو بار مقابل سازمان برنامه و بودجه حضور یافته‌اند.

انتهای پیام/
قانون حمایت از افراد دارای معلولیت قانون بودجه سال ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر