کد خبر: 860817 A

۲۷ کارگر شاغل آب معدنی داماش که تحت نظارت هلدینگ گروه ملی در مناطق جنگلی روستای توریستی داماش کار می‌کنند از مهر ماه سال جاری با احتساب دی ماه حدود ۴ماه است که حقوق نگرفته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه آب معدنی داماش از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه «آب معدنی داماش» در استان گیلان از چهار ماه تأخیر در پرداخت حقوق ۲۷ کارگر قراردادی این کارخانه خبر داد و گفت: حدود ۲۷ نفر از کارگران آب معدنی داماش که متعلق به هلدینگ گروه ملی است، حقوق و مزایای ماه‌های مهر، آبان، آذر و دی ماه سال جاری را دریافت نکرده‌اند.

او گفت: آخرین پولی که دریافت کرده‌اند حقوق شهریور ماه بود که کارفرما آن را در طول  یک ماه به تدریج به کارگران پرداخت کرد اما تا این لحظه در خصوص پرداخت حقوق باقیمانده کارگران در این واحد تولیدی اقدامی صورت نداده است.

او در ارتباط با وضعیت فعلی کارخانه آب معدنی داماش گفت: از ابتدای سال جاری تا آذر ماه وضعیت تولید در این واحد تولیدی خوب بود و همه انبارهای کارخانه پر از بطری‌های تولید شده آب معدنی بود با این حال به نظر نمی‌رسید این واحد تولیدی با کمبود نقدینگی مواجه باشد، اما در ماه گذشته حدود ۲۴ روز کارگران در واکنش به معوقات مزدی خود در اعتراض بودند تا اینکه دیروز پنجشنبه (۲۶ دی ماه) رئیس جدید هلدینگ گروه ملی به محل کارخانه آمد و با گفتگو با کارگران وعده پرداخت مطالبات آنها در یک هفته آینده داد.

این کارگر در ادامه اضافه کرد: علی‌رغم پیگیری‌هایی که انجام دادیم مسئولان کارخانه می‌گویند که منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق ندارند این در حالیست که مرتبا برای  کارخانه هزینه‌های غیرضروری انجام می‌شود.

وی گفت: متاسفانه تا دیروز پیگیری‌هایمان از سوی کارفرمای اصلی به نتیجه‌ای نمی‌رسید و مسئولان کارخانه، هیچ واکنشی برای پرداخت بدهی و معوقات ما کارگران نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه مشکلات معیشتی این ۲۷کارگر به تبع عدم دریافت حقوق روز به روز بیشتر می‌شود، تصریح کرد: این شرکت که در دل جنگل‌های روستای توریستی داماش واقع شده حدودا ۲۰ کیلومتر با محل سکونت کارگران فاصله دارد. کارگران در این فصل سرد سال که همه راه‌ها  منتهی به محل کارشان  به دلیل بارش برف مسدود شده روزانه این مسافت را در روزهای تعطیل و غیرتعطیل برای تولید و محافظت از کارخانه پیاده‌روی می‌کنند که این نشان دهندهٔ تعهد کارگران به کارخانه و محل کارشان است، بنابراین درست نیست که برای دریافت قانونی‌ترین خواسته‌هایشان با بی‌اعتنایی کارفرما مواجه شوند.

وی ادامه داد: بدون تردید بی‌توجهی کارفرما به مشکلات کارگران در کیفیت محصولات اثرگذار نیست. در عین حال نباید کارگرانی که به امید آینده در زمان تعطیل و غیرتعطیل کارخانه ازاموال آن محافظت می‌کنند، امروز دچار بلاتکلیفی در تامین معاش‌شان شوند.

تلاش خبرنگار ایلنا برای برقراری تماس با هلدینگ گروه ملی و مدیرعامل شرکت آب معدنی داماش جهت پیگیری و دریافت اطلاعات دقیق‌تر تا ساعت مخابره این خبر بی‌نتیجه ماند.

photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۵_۰۷-۴۴-۵۸

photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۵_۱۰-۲۲-۲۰

photo_۲۰۲۰-۰۱-۱۵_۱۰-۲۱-۴۱

کارگران گیلان کارگران آب معدنی داماش برف وکولاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر