کد خبر: 859607 A

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با دو فوریت طرح استفساریه بند ج ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه با 146 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گزارش ایلنا؛ عبدالرضا مصری در توضیح درخواست بررسی طرح استفساریه بند ج ماده 112 قانون برنامه ششم به صورت دوفوریت، گفت: در این ماده قانونی آمده است برای جبران عقب ماندگی مناطق عملیاتی تمهیداتی در نظر گرفته شده است. برای جبران این عقب ماندگی برابر مصوبه سال 1376 ستاد کل نیروهای مسلح امتیازاتی به افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند، داده می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعداد زیادی که در جنگ حضور داشته اند بازنشسته شده اند، در قانون مدیریت خدمات کشوری نیز آمده است کارمندان و بازنشستگانی که در جنگ خدمت می کردند از مزایای حضور در مناطق عملیاتی برخوردار شوند اما از این مواد قانونی دو برداشت شده است.

وی افزود: برخی معتقدند منظور قانون برنامه ششم توسعه شاغلین هستند و برخی تاکید دارند منظور مناطق عملیاتی است. این ابهام موجب شده تا بازنشستگان بیش از یک سال به دنبال حق خود و رسیدگی به آن باشند از این جهت طرح استفساریه ای را تهیه و پیشنهاد کردیم.

مصری یادآور شد: استفساریه از این بابت که اگر کسی در زمان جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کرده بر فرض بازنشسته شدن آیا مزایای حضور در مناطق عملیاتی به وی تعلق می گیرد؟ جواب «بله» است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد 8 سال در مناطق جنگی حضور داشتند و گرفتار مشکلات فراوانی هستند. رتبه یک تا 5 به لحاظ وضعیت معیشتی و مشکلات اقتصادی عمدتا مربوط به استان های درگیر جنگ مانند خوزستان و ایلام و غیره است.

طرح استفساریه ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم برخورداری بازنشستگان از مزایای حضور در مناطق عملیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر