کد خبر: 855530 A

معاون وزیر تعاون:

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون دانشگاه کردستان در سنندج گفت: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جوانان خلاق و استارت‌اپ‌هایی که در زمینه تعاونی‌های دانش بنیان و نو بنیان فعالیت کنند مورد حمایت قرار می‌دهد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، محمد کبیری با بیان اینکه شرایط امروز اقتصاد کشور می‌طلبد توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر تعاون و خرد جمعی اعمال شود، اظهار کرد: در راستای افزایش نوآوری و خلاقیت‌بخش، تا سقف یک میلیارد تومان برای تعاونی‌هایی که واحد تحقیق و توسعه خود را راه اندازی کنند، ضمانت‌نامه صادر خواهد شد.

او در ادامه حضور در استان کردستان تعدادی از پروژه‌های استانی را افتتاح کرد. این پروژه‌ها شامل افتتاح باشگاه تعاون و کارآفرینی جهاد دانشگاهی کردستان که با هدف انجام برنامه‌های آموزشی و ترویجی تعاونی‌ها، ساماندهی استارت‌اپ‌ها در قالب تشکیل تعاونی، تبادل نظر و بررسی مسائل و مشکلات تعاونی‌های استان راه اندازی شد.

همچنین تعاونی فراگیر ملی پیشکسوتان سنه (بازنشستگان) که در حال حاضر با عضویت ۱۰۰۰ نفر از بازنشستگان و خانواده های آنان فعالیت می‌کند و با هدف ایجاد چتر حمایتی و توانمندسازی اقشار کم درآمد، تامین شرایط و امکانات و وسایل کار برای جویندگان شغل در جامعه بازنشستگی راه اندازی شده است.

تعاون تعاونی بخش تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر