کد خبر: 855093 A

محمد شریعتمداری:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه پایان فصل اول مسابقه کارآفرینی «میدون» گفت: وقتی انسان در میان شما جوانان کارآفرین و خلاق حاضر می‌شود، احساس امید و نشاط می‌کند.

 به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری گفت: در بین جوانان، ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه‌ای وجود دارد که باید با مشارکت‌های مردمی و حمایت سرمایه‌گذاران به برنامه‌های تولید و اشتغال تبدیل شوند.

او با اشاره به اینکه زمینه‌سازی برای کارآفرینی ماهرانه و خلاقانه یکی از نیاز‌های امروز جامعه ماست، تصریح کرد: ایجاد کارآفرینی خصوصا در میان جوانان خلاق و خوش فکر، جز با مشارکت مردم ممکن نمی‌شود و این برنامه توانسته است با دعوت از جوان‌های مستعد در زمینه کارآفرینی و کسب و کار این مهم را تحقق بخشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: برنامه‌سازی برای کارآفرینی و تولید و حضور در چنین برنامه‌هایی، شبکه‌سازی برای فعالان حوزه تولید را نوید می‌دهد و به این ترتیب افراد دارای ایده و فکر با کمک کسانی که سرمایه لازم را در اختیار دارند مورد حمایت قرار می‌گیرند تا با تبلیغات مناسب و استانداردسازی و برند‌سازی و همرسانی بازار‌ها، توسعه لازم در زمینه کارآفرینی انجام شود.

او با اشاره به لزوم گسترش فکر و ایده از طریق فعالیت‌های اجتماعی ازجمله ساخت برنامه‌های تلویزیونی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی گفت: شاید برنامه‌سازی، سخت‌ترین نوع ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه کارآفرینی اجتماعی باشد.

شریعتمداری در ادامه این برنامه گفت: جمعی از افراد، با دیدن این افکار خلاقانه اعلام آمادگی کرده‌اند که منابع مالی خودشان را در اختیار این طرح‌های نو قرار دهند و ما هم این آمادگی داریم که از فعالیت‌های کارآفرینانه‌ای که درآمد‌زایی داشته و اقتصادی باشند حمایت کنیم تا به این ترتیب کار و سرمایه‌گذاری در این عرصه‌ها آسان‌تر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امیدواریم این برنامه صداوسیما آغازی برای قدم‌های بزرگتری در مسیر توسعه کارآفرینی باشد، اذعان کرد: می‌دانم که روند کسب و کار در ایران به اندازه کافی تسهیل نشده و باید در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهیم تا فرایند تبدیل ایده‌های خلاقانه به کسب و کار‌های تولیدی سرعت بیشتری بگیرد.

  معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید حمایت‌کننده‌های  برنامه بودند.

محمد شریعتمداری‌ وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تسهیل کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر