کد خبر: 855041 A

معاون وزیر تعاون:

معاون تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت‌های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی‌های استان همدان گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌ها و تحقق آن در گرو ‌همراهی همه نهاد‌های دولتی و غیر‌دولتی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان، محمدجعفر کبیری در سفر یک‌روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت‌های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی‌های استان همدان گفت: باید از ظرفیت تعاونی‌ها بیش از پیش برای مبارزه با تحریم‌ها بهره برد.

او با بیان اینکه تشکیل تعاونی‌ها اقتصاد کشور را متحول کرده است، اظهار کرد: باید به شبکه‌سازی تعاونی‌ها کمک کنیم تا شرایط برای تثبیت اشتغال ایجاد شود.

کبیری با تاکید بر اینکه بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی‌ها حمایت شود، ادامه داد: در استان‌ها شورای هماهنگی تعاون می‌تواند نقش تامین سرمایه اجتماعی را ایفا کند تا برنامه‌های این حوزه به صورت جامع دنبال شود.

او اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از اصلی‌ترین نهاد‌هایی است که مسئولیت اشتغال را دارد و بخش‌های مختلف این وزارتخانه به صورت زنجیره به هم پیوسته و فعال هستند.

کبیری گفت: در راستای کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاری، سرمایه اولیه سهامداران توسط صندوق تضمین می‌شود.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در ادامه سفر خود در دیدار با استاندار همدان تفاهم‌نامه همکاری در راستای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف توسعه بخش تعاون امضا کردند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این تفاهم‌نامه تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرتبط با بخش تعاون با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات بومی، منطقه‌ای و جلب رضایت مردم در توسعه و رونق اقتصادی در نظر گرفته شده‌است.

کبیری با بیان این که استان همدان قابلیت خوبی برای صادرات دارد و محصولات و صنایع‌دستی آن را می‌توان در قالب تعاونی صادر کرد، تصریح کرد: گام‌های خوبی برای پیش کنترل هوشمند تعاونی‌های مسکن در قالب سامانه جامع ایجاد شده است.

او با اشاره به این که به دنبال تشکیل مرکز نوآوری و توسعه این استان هستیم، عنوان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی می‌تواند نقش خوبی در توسعه تعاونی‌های دانش‌بنیان داشته باشد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استارت‌آپ‌ها می‌توانند در کنار صنایع سنتی کار کنند تا جوانان و نخبگان دانشگاهی وارد عرصه تعاونی‌ها شوند.

او با بیان اینکه از طریق بانک توسعه تعاون، از طرح‌های خوب توسعه‌ای تعاونی‌ها حمایت می‌شود، گفت: از طریق صندوق ضمانت نیز از طرح‌ها و ایده‌های نو و اشتغالزا حمایت می‌شود.

کبیری ادامه داد: ۳۰ درصد از اعتبارات حوزه تعاونی‌های دانش‌بنیان و نوآورانه، توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین می‌شود.

او با اشاره به اینکه امسال بودجه بخش تعاون در حوزه‌های شفافیت و توانمندسازی افزایش داشته است، گفت: تلاش داریم یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای افزایش بهره‌وری تعاون تامین کنیم تا در راستای توسعه اقتصادی کشور موثر باشیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان سفره یک‌روزه از ۳شرکت تعاونی پایا ویسپارآریا، خوراک آفرین (افتتاح خط تولیدجدید) و آروین دی بازدید کرد.

تعاون تحریم تعاونیها بخش تعاون ظرفیت تعاونی‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر