کد خبر: 853567 A

یک ماه از معوقات مزدی کارگران شهرداری مریوان پرداخت شد؛ کارگران می‌گویند مشخص نیست چه زمانی قرار است باقی مطالبات واریز شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بعد ماه‌ها انتظار، در آخرین ساعات روز گذشته، یک ماه پایه حقوق به حساب کارگران شهرداری مریوان واریز شد.

کارگران می‌گویند: هفته گذشته استانداری وعده داد که تا سه‌شنبه این هفته، معوقات مزدی ما پرداخت شود ولی درنهایت، فقط یک ماه پایه حقوق (بدون مزایای مزدی و اضافه‌کار) را به حساب‌مان ریختند و بعد از آن، حساب شهرداری مریوان مجدد بسته شد.

این کارگران با بیان اینکه مشخص نیست چه زمانی قرار است باقی مطالبات مزدی پرداخت شود، می‌گویند: مسئولان چیزی در مورد زمان پرداخت باقی مطالبات نگفتند؛ در حال حاضر هفت ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم و از سال‌های 96 و 97 نیز بخشی از معوقات مزدی ما پرداخت نشده است.

سیصد کارگر شهرداری مریوان مدتهاست که برای دریافت معوقات مزدی خود به تمام مقامات شهرستان و استان مراجعه می‌کنند؛ هفته گذشته در پی مراجعه نمایندگان این کارگران به استانداری کردستان، وعده داده شد که معوقات ظرف چند روز پرداخت می‌شود حالا کارگران می‌گویند: آیا منظور از پرداخت معوقات، همین یک ماه پایه حقوق بود؟

شهرداری مریوان، کمبود نقدینگی و مشکلات مالی ناشی از عملکردِ مدیران قبلی این شهرداری را دلیل ناتوانی در پرداخت مطالبات مزدی کارگران عنوان می‌کند.

کارگران شهرداری مریوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر