کد خبر: 853383 A

مقیسه:

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گفت: سقف صدور ضمانت‌نامه برای واحدهای متقاضی این طرح 15 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که در صورت اختصاص بودجه، تا پایان سال روند اجرای طرح را آغاز می‌کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از شاتا، محمدحسین مقیسه «مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک»، نحوه شکل‌گیری ایده اولیه و روند تکامل طرح ملی پوشاک را تشریح کرد و افزود: مباحث مربوط به این طرح از سال 96 آغاز شد و در ابتدا مشارکت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، به صورت جدی مطرح نبود، اما با مطالعه و بررسی دستگاه‌ها و سازمان‌های دخیل، نهایتا این جمع‌بندی حاصل شد که مشارکت صندوق برای اجرای موفقیت‌آمیز آن ضروری است. به این ترتیب زمینه ورود صندوق به این طرح مطرح شد.

مقیسه اظهار کرد: سال گذشته در جلسه کمیته راهبردی «طرح ملی پوشاک» بانک کشاورزی به عنوان ذینفع این طرح معرفی شد. امسال نیز ضمن موافقت با افزایش سرمایه صندوق در راستای اجرای طرح ملی پوشاک، سقف صدور ضمانت‌نامه برای واحدهای متقاضی این طرح 15 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. که ما آمادگی داریم در صورت اختصاص بودجه، تا پایان امسال روند اجرای طرح را در 5 استان منتخب (پایلوت) آغاز کنیم.

معاونان سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌های همدان، اردبیل، گیلان و چهارمحال بختیاری که به عنوان نمایندگان استانی صندوق ضمانت‌سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در اجرای طرح ملی پوشاک فعالیت دارند، هر کدام وضعیت استان‌ خود را شرح دادند و میزان آمادگی استان‌های متبوع را برای اجرای این طرح اعلام کردند.

به گفته آن‌ها استقبال از طرح ملی پوشاک در استان‌های پایلوت بسیار خوب ارزیابی می‌شود و برخی طرح‌ها نیز به بانک عامل پیشنهاد شده و آن‌ها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

محمد‌‌حسین مقیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر