کد خبر: 853003 A

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد مطرح کرد؛

عدم اجرای صحیح شرح وظایف تمام رده‌ها اعم از پرستار و کمک پرستار و منشی‌های بیمارستان‌ها و مطب‌ها موجب بیگاری کشیدن از این اقشار شده است.

جواد توکلی (عضو هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: پرستاران از عدم تعیین، ابلاغ و اجرای صحیح شرح وظایف تمام رده‌ها اعم از پرستار و کمک پرستار و منشی‌های بیمارستان‌ها و مطب‌ها انتقاد دارند.

به گفته او؛ یکی از موضوعاتی که در ماه‌های اخیر و در جلسات مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و نمایندگان پرستاران پس از تجمع ۱۲ مرداد پرستاران در مشهد، مطرح بوده مسئله ابلاغ و اجرای صحیح شرح وظایف تمام رده‌ها اعم از پرستار و کمک پرستار و منشی‌های بیمارستان‌ها و مطب‌ها بوده است.

این فعال صنفی پرستاری تصریح کرد: اگرچه شرح وظایف به صورت کتابچه‌ای از سوی وزارت بهداشت به تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ابلاغ شده اما در عمل همچنان از پرستاران اموری را انتظار دارند که بسیاری از آنها جزو شرح وظایف سایر رده‌ها است.

او افزود: اینکه با گذشت چند ماه و برگزاری چندین و چند جلسه هنوز این خواسته پرستاران که نیاز به بودجه خاصی هم ندارد همچنان پشت گوش انداخته می‌شود، سوال برانگیز است.

توکلی خاطرنشان کرد: گویا سیستم همچنان می‌خواهد در نبود و یا کم‌کاری بسیاری از رده‌ها مخصوصا در ساعات عصر و شب وظایف آ‌نها را پرستاران به صورت کاملا رایگان برعهده بگیرند، چراکه پرستاران همواره در تمام زمینه‌ها توانسته‌اند کمبودها و نقایص سیستم را با مدیریت خود، پوشش داده و نارضایتی بیماران و ارباب رجوع را به حداقل برسانند.

این عضو هیئت مدیره نظام پرستاری مشهد در پایان بیان کرد: وزارت بهداشت بیش از این وظایف خود در قبال خواسته‌های قانونی پرستاران را فراموش نکرده و با ابلاغ شرح وظایف به گوشه‌ای از قول‌ها و تعهدات خود عمل کنند.

نظام پرستاری مشهد پرستاران مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر