کد خبر: 852542 A

فارس و لرستان به ترتیب با ثبت ۳۵ و ۳۱ تعاونی رکورد‌دار ثبت تعاونی در آذر امسال شدند.

  به گزارش ایلنا به نقل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس گزارش‌های سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در آذر ۹۸ ، تعداد ۳۳۲ شرکت تعاونی و دو اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده‌اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره­‌برداری و یا در دست اجراست.

بر اساس این گزارش تعداد کل اعضای این تعاونی­‌ها۱۰ هزار و ۹۹۵ نفر و تعداد شاغل آنها ۵ هزار و ۶۱۹ نفر و سرمایه اولیه حدود ۹۴ میلیارد ریال است. متوسط تعداد اعضای شاغل مربوط به این تعاونی‌­ها به ترتیب ۳۳ و ۱۷ نفر است.

 بیشترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به استان­‌های فارس با ۳۵ تعاونی و لرستان با ۳۱ تعاونی تعلق دارد و همچنین بیشترین تعداد تعاونی­ ثبت شده در فعالیت‌­های کشاورزی و صنعت به ترتیب با ۹۷ و ۸۰ واحد است.

 بیشترین اعضای تعاونی به ترتیب مربوط به تعاونی­‌های دارای فعالیت مستغلات اجاره و فعالیت‌های کسب و کار و ساختمان  با ۳ هزار و ۱۹۰ و ۲ هزار و ۴۶ نفر دارای بیشترین اعضا هستند.

بر اساس گزارش‌های سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، بیشترین شاغل مربوط به تعاونی‌­های دارای فعالیت کشاورزی و صنعت به ترتیب با یک هزار و ۴۲۷ و یک هزار و ۷۵ نفر است.

فارس لرستان تعاونی بخش تعاونی بخش تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر