کد خبر: 851432 A

آئین‌نامه ماده ١٤٩ قانون کار اصلاح شد؛

وزیر تعاون گفت: ایجاد سرپناه برای کارگران فاقد مسکن، موضوعی اساسی است که تمام نهادهای مرتبط در سطح کشور باید برای تحقق آن اقدام‌های عملی و جدی انجام دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت تعاون،  دویست و هشتاد و ششمین نشست شورای عالی کار با حضور محمد شریعتمداری، اعضاء اصلی و نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی برگزار و اصلاح آئین‌نامه ماده ۱۴۹ قانون کار  بررسی شد.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تامین مسکن کارگران، بازنشستگان و مستمری ‌بگیران تامین اجتماعی، ساخت واحدهای مسکونی مناسب و مقرون به صرفه در شهرهای هدف را مورد تاکید قرار داد و گفت: موضوع تامین مسکن مناسب برای کارگران فاقد مسکن باید با اقدامات متمرکز پیگیری شود . 

ساخت مسکن کارگری با اصلاح آئین‌نامه ماده ۱۴۹ قانون کار

در این نشست آئین‌نامه ماده ١٤٩ قانون کار(که براساس آن تکالیفی برای تأمین مسکن بر عهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره‌های یک و دو این ماده پیش‌بینی شده) اصلاح شد. 

پیش‌نویس آئین نامه ماده ١٤٩  قانون کار که در ۱۰ ماده از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون و با نظرخواهی از شرکای اجتماعی تهیه و تنظیم شده در این نشست، قرائت و پس از بررسی  تعدادی اصلاحات عبارتی به تایید اعضاء شورای‌عالی کار رسید تا برای تصویب نهایی به هیات دولت تقدیم شود.

همچنین در ادامه این نشست، موضوع اصلاح ماده ۶ آئین‌نامه انجمن‌های صنفی مطرح و مقرر شد ظرف مدت یک هفته این پیشنهاد در کمیته تخصصی با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی و اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی بررسی و متن اصلاحی برای تایید به شورای عالی کار منعکس شود.

حاتم شاکرمی معاون روابط کار ، ابراهیم صادقی‌فر معاون فرهنگی، اجتماعی، محمد کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، معاون شهرداری‌تهران، مدیران وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت اقتصاد، راه شهرسازی و بانک‌های توسعه تعاون و رفاه کارگران و روسای اتحادیه‌های اسکان و امکان نیز در این نشست حضور داشتند.

شورای عالی کار محمد شریعتمداری‌ مسکن کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر