کد خبر: 850880 A

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آموزش‌های نظری، آموزش‌های تجربی و تعمیق تجربه سه گام اساسی در آموزش کارآفرینی است.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری در سومین همایش ملی کارآفرینی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با بیان اینکه قاعده آموزش کارآفرینی باید تغییر کند گفت: کارآفرینی با آموزش صحیح و درست، جریان جمعی ایجاد می‌کند.

او تصریح کرد: وظیفه ما در بخش دولتی این است که اکوسیستم و یک چارچوب کارآفرینی در رشته‌های مختلف ایجاد و فعال کنیم.

منصوری اظهار کرد: به نظر می‌رسد آنچه در کشور در حوزه توسعه کارآفرینی اتفاق می‌افتد متفاوت از واقعیت است و ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش داریم با  کانون‌های کارآفرینی و باشگاه کارآفرینان این موضوع را به سمت و سوی درستی سوق بدهیم .

او با تاکید بر اینکه نظام آموزش عالی کشور با کارآفرینی فاصله زیادی دارد، ادامه داد: در آموزش و تربیت کارآفرین باید در سه حوزه آموزش‌های نظری، فرصت تجربه و همچنین سوق دادن به دانش تجربی توجه شود.

منصوری با طرح این سوال که ما برای توسعه کارآفرینی چقدر فرصت را برای «تجربه کردن» فراهم کرده ایم؟ خاطرنشان کرد: برای اینکه در حوزه توسعه کارآفرینی اتفاق مطلوب‌تری رخ دهد، انتظار داریم در کنار آموزش‌های  نظری، فرصت تجربه کردن و تعمیق دانش تجربی را نیز فراهم کنیم که متاسفانه این دو موضوع در نظام آموزش عالی مغفول واقع شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار تاکید کرد: ما به عنوان دولت و سیاستگذار باید برای رشد و نمو استارت اپ‌ها ،زیرساخت مناسب را فراهم کنیم تا شرایط کار مهیا باشد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه کوشش ما این است در حوزه‌های مختلف به عنوان سیاستگذار، اکوسیستم کارآفرینی را نهادینه کنیم، گفت: از نظر ما نظام حکمرانی و اجرایی کشور وارد موج کارآفرینی نشده است و ما برای اینکه این محدودیت‌ها را جبران کنیم بر ایجاد اکوسیستم اختصاصی کارآفرینی تمرکز کرده ایم و در این راستا بنیاد‌های عمومی_خصوصی تاسیس شده است.

او افزود: در راستای ایجاد بنیاد‌های عمومی و خصوصی در قالب اکوسیستم کارآفرینی، جدیدترین بنیادی که تاسیس شده، بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین است.

منصوری گفت: بنابراین سازوکاری که در حال حاضر به عنوان سیاستگذار در دستور کار قرار دادیم، عمدتا بر سه حوزه ایجاد اکوسیستم کارآفرینی تخصصی، اجرای طرح کارورزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیز شناسایی استعدادها از دوران پیش از مدرسه متمرکز است.

کارآفرینی توسعه کارآفرینی آموزش کارآفرینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر