کد خبر: 850720 A

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام:

مشکلات معیشتی و محرومیت یکی از موانع تحت پوشش قرار گرفتن روستاییان و عشایر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان ایلام است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، روح‌الله سرواندام (مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام) با بیان اینکه در ایلام حدود ۱۶ هزار نفر بیمه شده فعال داریم، عنوان کرد: ما از روش‌های مختلفی برای معرفی خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استفاده می‌کنیم که از جمله مهم‌ترین آنها مراجعه به روستا‌ها و دیدار چهره به چهره با روستاییان است. مانع مهمی که سر راه ما وجود دارد، محرومیت و سطح معیشتی خانوار‌های روستایی در ایلام است که باعث می‌شود بیمه در اولویت چندم آنها قرار گیرد.

او ادامه داد: در استان خانوار‌هایی هستند که واقعا از نظر معیشتی در مضیقه قرار دارند. برخی از خانوار‌ها کارت یارانه خود را به مغازه‌داران می‌دهند تا جنس نسیه دریافت کنند و مغازه‌دار وقتی یارانه آنها پرداخت شد، طلب خود را برمی‌دارد. مشخص است که چنین خانوار‌هایی برای پرداخت حق بیمه مشکل دارند و باید مورد حمایت قرار گیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ایلام با بیان اینکه باید کار کارشناسی انجام شده و خانواده‌هایی که توانایی پرداخت حق بیمه را دارند شناسایی کنیم، عنوان کرد: افراد دیگر باید مورد حمایت قرار گیرند. به صورت کشوری بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که با سازمان‌هایی نظیر بهزیستی و کمیته امداد وجود دارد، کسانی به این صورت تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند. در ایلام حدود دو هزار و ۵۰۰ خانوار از طریق کمیته امداد بیمه شده بودند که اکنون تعداد آنها به حدود ۸۰۰ خانوار رسیده است. ما دنبال این هستیم که سهمیه استانی بگیریم و برخی خانوار‌ها را از این طریق تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

ایلام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر