کد خبر: 850377 A

مطالبات مزدی حدود پنجاه کارگر پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد حدود هفت ماه به تاخیر افتاده است. این کارگران روز گذشته در محل کار خود دست به اعتراض صنفی زد‌ند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت باند دوم توره به بروجرد هفت ماه مطالبات مزدی  پرداخت نشده؛ دارند.

از قرار معلوم این کارگران از روز یکشنبه (یکم دی ماه) در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود تجمع کرده‌اند اما موفق نشد‌ه‌اند معوقات خود را دریافت کنند.

گفته می‌شود کارگران این پروژه عمرانی که از شهر‌ها و روستاهای همجوار در پروژه ساخت باند دوم توره به  بروجرد مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می‌کنند.

به  ادعای یکی از کارگران؛ کارگران این پروژه عمرانی از طریق یک شرکت پیمانکاری در پروژه راهسازی باند دوم توره به بروجرد مشغول کار هستند.

به گفته وی؛ به دنبال اعتراض روز گذشته کارگران که به برخی برخوردها انجامید، امروز دوشنبه کارفرمای شرکت پیمانکاری از ورود کارگران به محل کارشان جلوگیری کرد.

این کارگر که به اتفاق همکارانش هنوز حق سنوات و عیدی و پاداش پایان سال ۹۷ خود را از کارفرما طلبکارند، اظهار داشت: ظاهرا پیمانکار پروژه‌ به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد و سایر مطالبات آنها ناتوان است این در حالی است که ما کارگران اعتقاد داریم کارفرما مطالبات خود را از کارفرمای اصلی وصول کرده است.

وی در ادامه گفت: اجرای این پروژه عمرانی با سرمایه بنیاد مستضفان در حال ساخت است. ما خواستار آن هستیم که مسئولان از مشکلات کارگران این پروژه راهسازی باخبر شوند.

رضوانی، عضو هییت مدیره شرکت پیمانکاری که عملیات اجرایی پروژه را عهده‌دار است و معاونت مالی شرکت را نیز برعهده دارد، با تایید اجتماع امروز کارگران به ایلنا گفت: اصلی‌ترین مشکل این پروژه عمرانی مشکلات مالی است تا آنجا که کارفرمای اصلی امکان پرداخت پول را ندارد.

کارگران پروژه راه سازی توره به بروجرد شرکت رامان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر