کد خبر: 848800 A

حاتم شاکرمی خبرداد:

معاون روابط کار وزارت تعاون از آموزش رایگان ایمنی برای ۳۰ هزار کارگر ساختمانی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، حاتم شاکرمی در نشست هم‌اندیشی منطقه‌ای با نمایندگان تشکل‌های کارگری و تامین اجتماعی در محل سازمان تامین اجتماعی، با تاکید بر لزوم اجرای شفافیت در امور گفت: در این راستا با اصلاح آیین‌نامه مربوطه، حضور بازرسان کار در بحث آموزش و مشاوره تا زمانی‌که شاغل هستند ممنوع شده است.

وی ادامه داد: این وزارتخانه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی و با همکاری انجمن صنفی کارفرمایی منعقد کرده که در این راستا تاکنون ۳۰ هزار کارگر ساختمانی آموزش‌های لازم به‌طور رایگان دیده‌اند.

به گفته وی، شورای عالی کار مظهر سه‌جانبه‌گرایی است و تلاش شده بحث سه‌جانبه‌گرایی در شورای‌عالی کار و شورای عالی حفاظت فنی به‌طور کامل رعایت شود‌.

شاکرمی با بیان اینکه شرکت‌های استارتاپی از نظر بیمه‌ای دارای مشکلاتی هستند، افزود: امروز برای حل مشکل بیمه‌ای افراد شاغل در شرکت‌های استارتاپی و فضای مجازی نیازمند مقررات جدیدی هستیم.

شاکرمی با تاکید بر اینکه هر گونه اصلاح آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها باید در راستای بهبود و ارتقای سه‌جانبه‌گرایی انجام شود، تصریح کرد: این وزارتخانه آمادگی خود را برای بهبود بخشیدن به امر سه‌جانبه‌گرایی با حضور و نظر شرکای اجتماعی اعلام می‌کند.

کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر