کد خبر: 848436 A

آمازون در دومین بازار بزرگ خود دچار چالش شده است. کارکنان این شرکت برای دستمزد بیشتر اعتصاب می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت اتاق بازرگانی ایران، یک اتحادیه کارگری در آلمان از کارکنان دو مرکز لجستیک آمازون خواسته برای افزایش دستمزدها در آستانه کریسمس اعتصاب کنند. این اتحادیه کارگری موسوم به وردی، در تلاش است تا با فشار بیشتر به آمازون این شرکت را به تایید قرارداد توافق جمعی وادار کند. براساس این قرارداد اتحادیه می‌تواند با کارفرما یا انجمن کارفرمایان برای منافع کارکنان و کارگران وارد مذاکره شود.

این اتحادیه اعلام کرده قصد دارد در روزهای پیش از آغاز کریسمس که گردش مالی آمازون در بالاترین میزان ممکن است، با فشار بیشتر بر این شرکت، آمازون را وادار به پذیرش قرارداد توافق جمعی کند. اتحادیه هم چنین می‌خواهد پاداش کار در تعطیلات چهاربرابر شود. کف این پاداش اکنون 400 یورو معادل 441 دلار است.

براساس فراخوان اتحادیه، اعتصاب کارکنان از 16 دسامبر آغاز و تا 21 دسامبر در بدهرسفیلد آلمان ادامه پیدا می‌کند.

آلمان دومین بازار بزرگ آمازون پس از ایالات متحده آمریکاست.

رهبر این اعتصابات، میچلتلید میدک در بیانیه خود گفته است: «کارکنان آمازون پیش از کریسمس به سختی در فشار قرار می‌گیرند و مجبور به اضافه کاری‌اند. این فشار باید با رشد دستمزدها جبران شود».

این اتحادیه اعتصابات در آلمان را از سال‌ها پیش برای رشد دستمزدها آغاز کرده اما آمازون اعلام کرده است که تعداد کمی از کارکنان در آن شرکت کردند و اثری بر بهره‌وری آن نداشته است. تعداد کارکنان آمازون در 35 مرکز این شرکت در آلمان به 20 هزار نفر می‌رسد.

سخنگوی آمازون به رویترز اعلام کرده: «برای کسانی که در بخش لجستیک این شرکت کار می‌کنند، آمازون بدون تردید یکی از بهترین کارفرمایان است».

در ماه سپتامبر سال جاری میلادی، آمازون اعلام کرد قصد دارد تعداد بیشتری راننده در آلمان استخدام کند و می‌خواهد 11 مرکز توزیع جدید در این کشور راه بیندازد. آمازون در سال 2015 فعالیت خود را در آلمان آغاز کرد.

اعتصاب کارگران آمازون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر