کد خبر: 848415 A

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان با اشاره به فعالیت سه هزار نیروی کار در شهرداری‌های استان، گفت: شهرداری‌های استان سمنان ۱۹ ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش ایلنا، مرضیه شهاب صبح امروز (چهارشنبه 27 دی ماه) در همایش شهرداری‌های استان سمنان به میزبانی شهرداری گرمسار ضمن بیان اینکه بخش عمده‌ای از مطالبات شهرداری‌های استان از بودجه سال گذشته محقق نشده است، اظهار داشت: شهرداری‌ها ۱۹ ماه مزد معوقه به کارکنان خود بدهکارند که پرداخت این مطالبات در دستور کار است.

وی افزود: مبلغ بدهی شهرداری‌ها در حوزه حقوق بازنشستگان دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و بدهی به پیمانکاران ۸۹ میلیارد تومان است که باید این مطالبه در اسرع وقت پرداخت شود.

در ادامه این همایش مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان بابیان اینکه سه هزار نفر در شهرداری‌های استان مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۴ درصد قراردادی، ۱۳ درصد شرکتی، ۱۰ درصد رسمی و پیمانی، سه کارگر رسمی هستند.

 شهاب با بیان اینکه درمجموع دو هزار و ۲۸ نفر مستقیماً از شهرداری حقوق دریافت می‌کنند، اضافه کرد: شهرداری‌های استان سمنان ماهانه متعهد به پرداخت ۱۷ میلیارد تومان حقوق هستند.

وی با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات و عدم تحقق مطالبات شهرداری‌ها چالشی جدی است، تصریح کرد: سال گذشته سازمان شهرداری‌ها ۲۲ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌های استان کمک کرد که باید در این راستا شهرداری‌های جدیدالتاسیس را مورد توجه ویژه قرار دهیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها استانداری سمنان 19 ماه حقوق معوقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر