کد خبر: 847753 A

قاسمی:

معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: ۲۵ شرکت در حوزه نفت، ۱۵ شرکت در حوزه گاز و ۸ شرکت در حوزه پالایش و پخش حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و دستمزدها ثبت نکردند

به گزارش ایلنا، «محمد قاسمی» معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس، گفت: ۲۵ شرکت در حوزه نفت، ۱۵ شرکت در حوزه گاز و ۸ شرکت در حوزه پالایش و پخش حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و دستمزدها ثبت نکردند.   

وی افزود: همچنین اطلاعات پرداختی به مدیران این شرکت‌ها به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ارائه نشده است.  بررسی‌ها نشان می‌دهد این شرکت‌ها تمامی مراحل معاملات خود را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت انجام نداده‌اند، همچنین اموال غیرمنقول شرکت‌ها در سامانه جامع اموال غیرمنقول کشور ثبت نشده است.

معاون پژوهش‌های اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: مفاد و آیین‌نامه اجرایی قانون برگزاری مناقصات در این شرکت‌ها رعایت نمی شود و حجم بالای زیان انباشته نسبت به سرمایه در مورد برخی شرکت‌ها وجود دارد و سود پیش‌بینی شده آنها محقق نمی‌شود و به حساب بدهکار دولت منتقل می‌شود.

قاسمی اظهار داشت: پوشش بیمه‌ای برای موجودی مواد و کالاها متاسفانه وجود ندارد و سیستم حسابداری قیمت تمام شده ، مستقر یا تکمیل نشده است، همچنین چرخه مدیریت بهره وری در این شرکت‌ها وجود ندارد.

محمد قاسمی سامانه ثبت حقوق و دستمزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر