کد خبر: 847275 A

افسانه محرابی:

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بسته حمایت از تولیدکنندگان چادر مشکی یک سال است که آماده شده و نیاز به تأمین مالی دارد.

به گزارش ایلنا، افسانه محرابی، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در یک سال اخیر به صنعت نساجی به عنوان صنعت پیشران و اشتغالزا نگاه شده و برای تولید ۸۰ میلیون مترمربع چادر مشکی، ۸ طرح ۱۰ میلیون مترمربعی پیش‌بینی شده که نیازمند ۱۵۰ میلیون یورو و ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: در مذاکراتی که با بانک‌ها انجام شده، به ما قول داده‌اند منابع این طرح تأمین شود؛ اما اینکه موضوع وجود مافیا در واردات چادر مطرح می‌شود، باید مستند اعلام شود.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در سال ۹۲ برای فرهنگ سازی استفاده از چادر، تعرفه واردات ۲۰ درصد بود و زمانی که قیمت ارز افزایش یافت ۱۰ درصد همه تعرفه های واردات ازجمله تعرفه واردات چادر مشکی کاهش یافت.

محرابی گفت: زمانی که کارخانه تولید چادر مشکی حجاب شهرکرد آغاز به کار کرد برای حمایت از این کارخانه تعرفه همه پارچه‌ها ۳۲ درصد افزایش یافت؛ اما اکنون بالاترین تعرفه برای چادر مشکی است.

وی اظهار داشت: کارخانه نای زرین فقط ۶۰ ماشین ساده بافت داشت که قرار بود چادرهایی که طرح‌دار هستند وارد و با رنگرزی آنها را تکمیل کند؛ درحالیکه اگر واحد تولیدی خوب کار کند و رقابت‌پذیر باشد و از فناوری و مواد اولیه و دانش فنی استفاده کند، می‌تواند نظر بازار را جلب و رقابت کند.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بسته حمایتی از تولیدکنندگان چادر مشکی یک سال است که آماده شده و نیاز به تأمین مالی دارد.

محرابی افزود: سه سرمایه‌گذار نیز برای تأمین کمبود چادر مشکی کشور پای کار آمده‌اند و در دو سال آینده در این محصول خودکفا خواهیم شد.

افسانه محرابی مدیرکل دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولوزی حمایت از تولیدکنندگان چادرمشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر