کد خبر: 844923 A

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از در نظر گرفتن شعب اختصاصی تامین اجتماعی برای استارت‌اپ‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، امروز دستاوردها و مشکلات اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه در مجلس بررسی شد.

در این جلسه رئیس سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان کارگروه مشترکی را برای رسیدگی به مسائل شرکت‌های دانش بنیان پیش بینی کرده است.

 مصطفی سالاری عنوان کرد: در جلسه‌ای که در مجلس با حضور نمایندگان استارت‌اپ‌ها و حوزه فناوری اطلاعات برگزار شد تفاهماتی صورت گرفت؛ از جمله اعتراضی به ضریب پیمان برای محاسبه حق بیمه وجود داشت که این ضریب تبدیل به لیست شود و ما این را یکی دو روز بعد از جلسه ابلاغ کردیم. همچنین این موضوع نیز ابلاغ شد که شعب اختصاصی در تهران و استان‌های دیگر برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شود.

او ادامه داد: در مورد شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان تفاهم‌نامه‌ای که بین ما با معاونت علمی رئیس جمهور منعقد شده ملاک عمل است. ما همچنین بیمه سهامداران کسب و کارهای فضای مجازی را نیز بخشنامه کردیم و برای حل مشکل استارت‌آپ‌ها به عنوان شرکت‌های نوپایی که بعضا دفتر مشترک دارند اقداماتی انجام دادیم.

سالاری یادآور شد: غیر از این ممکن است مصادیقی پیش بیاید. بنابراین کارگروه مشترکی را پیش بینی کردیم و قرار است معاونت علمی رئیس جمهور هم نماینده‌ای را معرفی کند تا این کارگروه مشترک به صورت دائم مستقر باشد.

تامین اجتماعی استارتاپ کسب و کار‌های جدید کسب و کار‌های نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر